Szépen helyt állt a csapat Szolnokon

Thomas nélkül, 3 légióssal is meg tudtuk szorítani a Szolnoki Olaj KK csapatát a Tiszaligeti Sportcsarnokban, mindössze 3 pontos vereséggel, 68-65-re végződött a találkozó.

Szolnoki Olaj KK - Falco-Trend Optika KC Szombathely 68-65
(18-15, 15-10, 17-17, 18-23)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 800 néző

Szolnok: Wittmann 3/3, Kovács 2, Vojvoda 5/3, Milosevic 10, Keller 13. Csere: Jones 13, Borisov 5, Vrbanc 5/3, Burrell 9/3, Somogyi 3.

Falco: Váradi 16/12, Burgess 13/6, Relphorde 13/3, Bognár 14/6, Wright 7. Csere: Bazsó -, Hódi -, Lekli 2.

Mindkét csapat kihagyott dobásokkal indította a mérkőzést, majd Milosevic duplája akadt be először. Hiába tudtunk rá válaszolni, továbbra is akadozott a támadásunk, így a hazaiak hamar elhúztak, Wittmann triplájával másfél perc után már 8-2 volt oda. A negyed felére azért mi is magunkra találtunk, Relphorde és Váradi vezetésével 12-10-re szépítettünk, sőt Relphorde zsákolásával ki is egyenlítettünk! Szépen tartottuk magunkat, egészen a negyed végéig 1-2 pont volt csak a különbség, végül Borisov büntetőivel növelte egy hajszállal az előnyét a Szolnok, 18-15-re zárult az első játékrész.

A 2. negyedet is az elsőhöz hasonlóan kezdték a csapatok, a szoros védekezéseknek köszönhetően sok volt a kihagyott dobás. Többször lehetőségünk volt az egyenlítésre, de nem tudtunk élni vele. Végül az első kosár Burgess büntetőjéből született, amire majdnem 3 percet kellett várni. Ezt követően Váradi is gyorsan betalált a hárompontos vonalról, így a mérkőzés során először 1 ponttal már mi vezettünk 18-19-re. Keller Ákos kosaraival tudta visszaszerezni előnyét a hazai csapat a pontszegény mérkőzésen, majd Borisov duplájával lépett meg 24-19-re Ivkovic csapata, Kálmán Lászlónak kellett időt kérnie. Nem tudtuk megállítani a Szolnokot, Somogyi pontjaival növelték tovább az előnyt, már 8 ponttal is vezettek, amikor Váradi betalált ismét a tripláról, így a legjobbkor szépített, 28-23-nál kerültünk újra látótávolgáson belülre. A negyed végét sajnos elrontottuk, az utolsó másodpercben Burrel duplája is beakadt, így 33-25-tel fordultunk a 2. félidőre.

Szolnoki pontokkal kezdődött a második félidő, Keller állította be duplájával az eddigi legnagyobb, 10 pontos különbséget. Burgess pontjaival próbáltunk felzárkózni, de Vojvoda egy hárompontossal nyugtatta meg a hazai közönséget. Azért mi sem adtuk fel, Wright ismét harcosan játszott, bár a túloldalon Jones is elkapta a fonalat, sikerült 4-5 pontra felzárkóznunk. Váradi triplájával a negyed felénél 42-38-ra jöttünk fel, a negyed végére azonban ismét hagytuk meglépni a hazaiakat, 50-42-re zárult a 3. negyed.

A 4. negyedet végre jól kezdtük, Váradi osztogatta a gólpasszokat először Leklinek, majd Burgessnek, így hamar visszajöttünk a meccsbe, Ivkovic hiába kért időt, Bognár is betalált, így 50-48-nál már csak 2 pontra olvadt a hazai előny. A 33. percre még a vezetést is átvettük, Vrbanc azonban egy triplával válaszolt, így ismét a Szolnoknál volt az előny. Erre nem tudtunk válaszolni, Jones viszont ismét eredményes volt, majd Kovács is talált egy duplát, ezzel 4 pont lett ismét közte. Nálunk egyértelműen Bognáré volt az utolsó negyed, a hárompontosvonalról is elsüllyesztett egy kosarat, amivel a 35. percben 56-55-re szépített. Tovább nem tudtunk zárkózni, sokat hibáztunk, amit az ellenfél kihasznált, már 6 ponttal vezettek, amikor ismét érkezett Bognár hármasa, így 63-60-nál ismét szoros lett a mérkőzés. Vojvodáé lett a következő kosár, de mindkét oldalon sok volt a hiba, Kálmán László elégelte ezt meg másfél perccel a vége előtt, és kért gyorsan időt. Használt is a csapatnak az időkérés, Burgess triplájával ismét 2 pontra olvadt a szolnoki előny, az utolsó percben kialakult büntetőcsatából azonban a hazaiak kerültek ki jobban, nálunk Wright rontott, így 68-63-nál vezethettük az utolsó támadást. Triplára nem volt lehetőségünk, ráadásul közelről is hibáztunk, végül Bognár azért még szépített egy kosárral, de labdaszerzésre már nem maradt időnk, így 68-65-re győzött a Szolnoki Olaj KK csapata.