1 éve történt: a tavalyi finálé második meccsén is győztünk!

2020.06.18

Június 18-án nem volt kérdés, hogy az Aréna Savariában mi nyerünk! Bruinsma megállíthatatlan volt!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 87-77 (29-19, 13-16, 32-13, 13-29)
Döntő, 2. mérkőzés, 2019. június 18.
Szombathely, Aréna Savaria, 3070 néző
V.: Benczur T., Praksch P., Györffy P. A. (Bernáth A.)

Falco: Curry 13/9, Váradi 7/3, Perl 13, Bruinsma 32/9, Reddic 9. Csere: Govens 5/3, Tóth -, Balmazovics 6/6, Bíró -, Verasztó 2, Hódi -, Körmendi -.

Körmend: Thames 20/9, Bradford 17/3, Price 17/6, Ferencz 8, Hammonds 5/3. Csere: Csorvási 6, Németh 4, Lajsz -.

Az 1. negyedben a mieink a Váradi - Perl, Curry, Bruinsma, Reddic összeállításban kezdtek. Bruinsma-dupla, majd 2 vendégkosár után, 2-5. Bruinsma kosarai után 8-8,ekkor 4 perc telt el a meccsből! A negyed derekán ellépett a Körmend 10-14, majd 2 Curry tripla! Bruinsma is tud ilyet, Reddic is kosarat dobott, így már 21-16, Zollner kért időt! Curry és Reddic látványossá teszi a finálét, 27-18. A negyed végén 10 közötte!

A 2.negyed Hammonds kosarával indult, majd Govens és Váradi tripla, 35-23, újabb időkérés! Óriási volt a hangulat, jobbak voltunk minden tekintetben, 37-25 a játékrész derekán. Kapaszkodott az ellenfél, Thames, majd Price pontjai jöttek, 40-35. Okorn mester is időt kért. Zárkóztak, 42-35.

A 3.negyedben Bruinsma és Zozó indította be a gépezetet, 49-35-nél Zollner időt kért. Hiába, Bruinsma már 21 pontos! A negyed derekán 59-44. Reddic is óriási kedvvel játszott, 65-44. Kézben a 2.meccs is, 74-48.

A 4.negyed Németh Ákos, majd Price pontjaival indult, majd Bruinsma elérte a 30 pontot, 78-59. Az utolsó negyed derekán 80-61,majd Balmazovics-tripla. A végén feljött a Körmend, de a győzelem magabiztos, jöttek a fiatalok is! Megvan a 2.győzelem is, 87-77-re győztünk!!!

A párharc állása 2-0 volt, a finálé 3. meccsét június 21-én játszottuk Körmenden!

Most nézd meg újra a finálé 2. meccsének összefoglalóját, érdemes!