10 pontos győzelem az Alba ellen!

2018.05.06

Dzunic és Sekulovic szerint is megérdemelten nyert a Falco. Itt az összefoglló és a mesterek nyilatkozata.

Az 1.negyedben a feldobás után a hazaiaké lett a labda és az első kosár is, Taylor volt eredményes. Ezután Váradi megmutatta, hogyan kell 4 pontot szerezni 1 támadásból: bedobta a duplát, miközben szabálytalankodtak ellene, aztán a büntit a gyűrűre ejtette, a lepattanót pedig megszerezte és bedobta a ziccert, 6-0. Aztán 2 perc alatt 4 duplát szerezve az Alba átvette a vezetést, 6-8. Taylor büntiből egyenlített, 8-8. Ezután elsült a szombathelyiek keze, Perl és Váradi is triplát szórt, de Borisov is betalált, 18-10. Jött is a Dzunic-féle időkérés. Hullámzó a meccs, 18-18-nál érte utol az Alba a Falcót, most Srecko Sekulovic élt az időkérés lehetőségével. Az utolsó másodpercekben egy teljesen kijátszott támadás végén Váradi triplájára ugrott fel közel 3 ezer ember, 21-18.

A 2. negyed is jól kezdődött hazai szempontból, Váradi triplát, Norfleet pedig duplákat dobott, a másik oldalon viszont Keller nagyképűsködte el a zsákolást, 28-22. Norfleet 3 perc alatt 7 pontot szórt, 33-24. A negyed közepén Govens is megszerezte első pontjait, 36-26. Keller pontjaival zárkózott az Alba, de Tóth Norbert is elemében volt, 40-29. Govens kezét zsákolás közben ütötte meg Keller, jöttek is a büntetők, 42-29. Ezután 3 duplát dobtak a vendégek, 42-35-nél Sekulovic-mester időt is kért. A vége kapkodó játék volt, 44-39 volt a szünetben az állás.

A 3. negyed elején megtudtuk, hogy 2750 néző figyeli az összecsapást. Perl pontjaival startolt a 3. játékrész, majd Govens-tripla és Perl-dupla következett, 52-39. Jól játszott ezekben a percekben a Falco, Taylor nyerte az egy az egy elleni csatákat, és még a ziccert is bedobta, 57-42-nél kért időt Dzunic. Kiválóan védekezett a sárga-fekete csapat, közben Govens vonult be fájdalmas arccal a gyúróval párban az öltözőbe. A következő 2 percben csak az Alba dobott pontokat, így jött is a hazai időkérés és Govens is visszaállt. A negyed utolsó percében Taylor pontjainak tapsolhatott a szombathelyi publikum, majd Govens dobhatott büntetőket, 65-54 volt az állás.

A 4. negyed a vendégek kosarával indult, aztán Pustahvar duplájának és triplájának örült minden szombathelyi, 70-60. A fehéroroszt nem tudták megakadályozni az újabb trojka elrejtésében, ezzel a 34. perc végén már 75-62 volt az állás. Magabiztos volt a játékunk, 2 perccel a vége előtt Taylor dobott erőszakos kosarat, majd Keller dupla következett, 79-72. Govens bebűvészkedte a sokadik dupláját és még büntetőt is dobhatott, 82-72 lett a vége!!!

Branislav Dzunic: Azt gondolom, hogy megérdemelte, mert megdolgozott a győzelemért a Falco. Tetszett a meccs, mindkét csapat nagyon sok energiát tett ebbe az összecsapásba. Az agresszív játék során nagyon sokat hibáztunk, szerintem teljesen megérdemelt a hazai siker.

Srecko Sekulovic: Azt hiszem nagyon nehéz volt a 2 vereség után visszatérni a saját ritmusunkba, de sikerült. Eredményes volt a felkészülésünk, úgy gondolom, hogy végig irányítottuk a meccset. A célunkat elértük, több, mint 1 ponttal legyőztük az Albát, szerdán bebiztosíthatjuk a 2. helyezést.