A 11. perctől nem adtunk esélyt: Falco - Szedeák 105-86

2022.05.18

Erőt demonstrálva, 100 pont fölé jutva szereztünk vezetést a 3 győztes meccsig tartó párharcban.

Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 105-86 (25-29, 31-16, 31-25, 18-16)
Rájátszás, negyeddöntő, 1. meccs
Szombathely, Savaria Arena
V.: Papp Péter, dr. Mészáros Balázs, Horváth Csongor Béla

Falco: Somogyi 17/6, Perl 23, Clark 11/3, Golomán 9/3, Keller 12/6. Cserék: Verasztó -, Benke 21/15, Hawkins 2, Barac 10, Sövegjártó -, Takács -.

Szeged: Persons 29/12, Balogh -, Cook 13/9, Bognár 4, Alston 8. Cserék: Davis 14/6, Polányi 3/3, Szatmári 2, Keller 5/3, Kerpel-Fronius 6, Filipovics 2, Mayer -.

Az 1. negyed Golomán zsákolt, majd Persons egyemltett közelről, 2-2. Lassan centerünk védjegyévé válik a tripla, most is beszórt egyet, aztán Zozó közelről növelte a fölényt, 7-2. A vonalról szépítettek, de Keller rögtön felelt, 9-4. Aztán újra Persons és Zozó pontjai érkeztek meg, 11-6. Ezután Somogyi közelről, Cook pedig távolról célzott jól, 13-9. A játékrész derekán Clark és újra Cook dobott pontosan, 15-11. Zozó és Persons kosarai után 17-14 állt az eredményjelzőn. Nem volt megállás, újra Somogyi talált be, de Persons 3+1 pontossal válaszolt, 19-18. Ezt követően újra Somogyi és Persons talkált be, 21-20. Nem igazán védekezett egyik csapat sem, Cook kosara után először vezetett a Szedeák, de Somogyi rögtön visszaszerezte a vezetést, 23-22. Kosáresőt láthattunk, Polányi triplája is beesett, 23-25. Az utolsó percben Barac a vonalról egyenlített, majd Alston szerzett egy duplát, 25-29.

A 2. negyedet Barac közelijével kezdtük, majd Szili triplája után újra mi vezettünk, 30-29. Kerpel-Fronius után újra Somogyi talált be, majd Szili is pontosan célzott, jött is az első time-out, 35-31. Szatmári kettesére Szili egy újabb hármassal felelt, 38-33. Persons sem felejtett el dobni, már 15 pontos volt ekkor, 38-35. Keller és Perl újabb kosarai után már 43-35 állt a táblán. A negyed közepén Davis szépített, de Golomán visszaállította a különbséget, 45-39. Újra Clark és Davis következett, 47-42-nél Milos Konakov kért időt. Zozó újabb sikeres büntetőit követően elértük a félszáz pontot, 50-42. Clark közelije után újabb szegedi játékmegszakítás jelezte, jobbak vagyunk, 52-42. A félidő utolsó percében Persons kosarával jöttek közelebb, majd Keller helyezte el pontosan a büntetőket, 54-44. Még Zozó zsákolása és Persons büntetői is belefértek, 56-45.

A 3. negyed Keller-triplával startolt, majd Davis büntetői estek a helyükre, 59-47. Zozó gyötörte be közelről, erre Alston és Davis válaszolt, 61-51. Ezután Perl és Benke pontjai nyitották nagyobbra az ollót, 66-51. Aztán Persons elérte a 20 pontot, Szili előbb közelről, aztán távolról felelt, 71-53. Aztán sem állt le, újabb közelit dobott be Szili, erre még válaszoltak, de a játékrész derekán már 77-58-ra vezettünk. Zozó újabb pontjai után, lehet, hogy eldőlt, 81-58-nál újra a szegedi mester kért időt. A Szedeák Cook triplájával jött vissza, majd Filipovics is betalált, 81-63. Az utolsó percben Kerpel-Fronius és Persons büntetői estek be, 82-65. Kis megtorpanás után amerikai légiósaink, Hawkins és Clark pontjai jöttek jókor, 87-68. A dudaszó előtt a Szedeák büntetői még belefértek, 87-70.

A 4. negyed elején Somogyi zsákolt sikeresen, majd Benke hármasa tornázta 20 fölé saját teljesítményét és a 2 csapat közötti különbséget is, 92-70. Persons triplája után Barac, majd Persons újra, de ezúttal a vonalról volt eredményes, 94-75. Somogyi hármasa után már csak egy labdára voltunk a 100-tól. Cook is triplával felelt, amire Barac közelről felelt, 99-81. A negyed derekán Alston szépített, erre Perl Zoli labdája jelentette a 101. pontunkat. Továbbra sem állt le Zozó, ezután a vonalról volt eredményes, 103-83. A meccs hajráját több eladott labda és pontatlan dobás jellemezte, az utolsó percben Golomán a vonalról talált be, a szegediek pedig egy hármassal búcsúztak a párharc első szombathelyi fellépésétől, 105-86.