A 2. hely már biztos, de még 1. helyen is zárhatunk!

Jöjjön a Körmend elleni fantasztikus siker - számokban!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 94-70
(24-13, 25-22, 23-17, 22-18)
Felsőházi középszakasz, 9. forduló
Aréna Savaria, 3070 néző
Játékvezetők: Földházi T., Benczur T., Frányó P. (Fekete L.)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Perl 13/3, Curry 14/6, Váradi 14/6 ,Bruinsma 18/9 ,Tóth -. Cserék: Bíró -, Govens 10/3, Balmazovics 13/9, Reddic 12.

Egis Körmend: Thames 15/6, Bradford 17/6 ,Price 13/9,Hammonds 11/9,Delas 6. Cserék: Ferencz -, Csorvási 8, Oroszi -.

Összefoglaló: Óriási hangulat és 3070 fanatikus szurkoló várta a csapatokat az idény immár negyedik vasi klasszikusán.

Az 1. negyedet mi kezdtük jobban, a körmendieknél nehezen indult be a pontgyártás. Előbb Váradi talált be, majd Perl is beköszönt, de 9-9-nél már utolérte a vendégcsapat a mieinket. A játékrész végén aztán ismét a mi perceink következtek. Perl mellett Váradi is remekül játszott, kiválóan védekeztünk, végül 9 pontos előnnyel, 20-11-gyel mehettünk a rövid pihenőre.

A 2. negyedben igyekezett a Körmend közelebb jönni, de Curry ezekben a pillanatokban jókor szerzett pontokat, így Mathias Zollnernek előbb 31-15-nél, majd két perccel a nagyszünet előtt, 40-29-nél ismét időt kért. Ezután Thames triplájával zárkózott a piros-fekete csapat, de 10 másodperccel később Bruinsma is betalált távolról. A félidő hajrájában Perl Zoltán triplája után Thames dobott ugyan egy duplát, de Balmazovics triplája ismét lehűtötte a körmendi kedélyeket, 49-35.

A 3. negyed Perl Zoltán kosarával kezdődött, majd Bruinsma zsákolt, ekkor 53-35-öt mutatott az eredményjelző. Az első körmendi kosarat Delas szerezte, egyik büntetőjét dobta be. Reddic 25. percben szerzett duplája után már “húsz” volt a 2 csapat között. Időt is kértek a vendégek, majd 6 pontot gyorsan le is dolgoztak a hátrányból. A szombathelyi közönség azonban űzött, hajtott bennünket, így a negyed végén ismét hússzal vezettünk, 72-52.

A 4. negyed Csorvási pontjaival indult, majd Bruinsma válaszolt egy triplával. Adtuk a ritmust, a piros-feketék nagyon rosszul dobtak, nem tudtak közelebb zárkózni, állandósult a 20 pont körüli különbség. A kipontozódó Hammonds a játékvezetőkre legyintett, így még egy technikaival is sújtotta saját csapatát, közben Reddic is 10 pont fölé került, ezzel a Falco 7 játékosa ért el kétszámjegyű pontot.

Teljesen megérdemelten, 94-70-re győztünk, így a középszakasz 8 meccséből 7 sikert könyvelhettünk el. Ezek után még mindig nem derült ki, mi lesz az 1-3. helyezett sorrendje. A Körmend sorsa továbbra is a saját kezében van, ha ugyanis legyőzik a Szolnokot a középház utolsó fordulójában, akkor ők vágnak neki az első helyről a rájátszásnak, ha azonban az Olaj 1 ponttal is nyerni tud a Rába partján, akkor még a Falco is 1. lehet. Jöhet tehát a matek…