A 2. negyedtől sima volt: DEAC - Falco 62-92

2017.11.11

Meggyőző játékkal nyertünk Debrecenben. Govens extrát nyújtott és 31 pontot szórt.

DEAC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 62–92 (22–16, 10–32, 17–23, 13–21)
Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok, 1200 néző
V.: Frányó P., Rácz Zs., Hervay T. (Bodrogváry I.)

DEAC: Tóth B. 5/3, Velkey 14/6, Molnár A. 6, Farkas 16, Armwood 18/3. Csere: Kósa 3/3, Bognár -, Fazekas -, Opre -, Kozák -, Lajsz -.

Falco: Govens 31/21, Perl 15/6, Váradi 12/9, Pustahvar 9/3, Tóth N. 2. Csere: Zsigeranovics 13, Norfleet 6/6, Kucsora 2, Dancsecs 2, Kovács B. -, Durázi -.

4. negyed: ez a negyed i sjól kezdődik, sokkal jobbak vagyunk. A negyed közepén Govens újabb hármasával már 55-85. Govens megállíthatatlan ma, már 31 pontos, ezzel 55-88. A vége előtt 3 perccel jönnek a fiatalok, Kucsora és Dancsecs is a pályán. Kicsit zárkózik a DEAC, 62-88. A végén 30 pont volt a differencia.

3. negyed: a 2. percben Farkas Attila szépített, majd Govens triplával válaszolt, 34-51. Norfleet triplája azt jelenti, hogy már 20 van közötte, 34-54. A negyed közepáre mindkét csapat megtorpant, percekg nem esett kosár, aztán újabb hazai hibák után Govens már 22 pontig jutott és újra nagy a különbség, 41-61. Magabiztos az elónyünk, Norfleet utolsó másodpercekben szerzett triplája azt jelenti, hogy már 23 pont a zelőny, 48-71.

Szünet.

2. negyed: Govens-triplával jövünk közelebb, 22-19, majd még közelebb jöttünk, 24-23-nál kértek uidőt a hazaiak. Perl-triplával egyenlítünk, 26-26, majd Szása és Ivan bőntetőivel és Perl ziccerével 26-33-nál újra megszakította a játékot a hazai edző. Norfleet 28-38-nál csatlakozik a játékba. Zigeranovic jól védekzeik és a pontokat is termeli, állandósul a 10 pont körüli külömnbség, 31-42. Govens már 15 pontos, a végén még Tóth Norbi kihagyott egy ziccert, de így is magabiztos az előny, 32-48 a szünetben.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Pustahvar, Tóth N. összeállításban kezdenek. Govens triplával indulunk, de a másik oldalon Velkey is tud ilyet, 3-3. Elléptek a hazaiak, Armwood révén már 13-7. Govens tartja bennünk a lelket, 9 pontunkból nem kevesebb, mint 7-et szórt, de már 18-9. És a következő kosár is az övék, Srecko Sekulovic 20-9-nél kér időt. Az utolsó percben az egykori Falco-játékos, Bognár Kristóf lépett parkettre, majd Váradi dobott egy triplát, ami nagyon kellett, aztán még Perl is dobott egy duplát, így lett 22-16.

16.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!