2019.02.08

Nem volt egyszerű, de a 4.negyedben felőröltük ellenfelünket.

Falco - DEAC 103-96 (30-26, 21-34, 23-16, 29-20)

A mieink a Govens - Váradi, Balmazovic, Bruinsma, Reddic összeálításban kezdtek.

Az 1. negyed Manigatduplával indult, majd Receive egyenlített, 2-2. Ivosev, majd újra Manigatduplával révén már 3-8. Aztán Váradi jött és Bruinsma és Balmazovic is triplát szórt, 11-10. Máj nagyon jól dob, már 11 pontos, közben Reddic zsákolt, 15-16. Curry beállt és azonnal kosárral vétette észre magát, majd Bruinsma tripla, 26-24. Pető is bejött és 2 duplát szerzett, 30-26.

2.negyed: Polyák triplájával után Perl-dupla, majd Dugat 3 pontosan, 32-31. Törvény duplájára is van válasz, sőt Borisov tripla, 36-39-nél időkérés hazai oldalon. Hiába, Borisov nem áll le, majd Tóth Norbi szépít, 42-44. Nagyon sok a pont, ez nem biztos, hogy nekünk kedvez, Gasper Okorn 45-50-nél újra időt kért. Törvény triplájával nagyon kellett, de a DEAC okosan játszik, a vendégek is éltek a játékmenet szakítás lehetőségével, 51-54. Az utolsó percben Dugat és Teljes is triplát dobott, 51-60.

Szünet.

3.negyed: Curry tripla, majd Reddic és Váradi dupla, 58-60. Azonnal időt kértek a vendégek. Váradi ziccer és ezáltal, 60-60. Bruinsma bepöcizte Curry kimaradt triplájával, így újra vezetünk, 64-63. Ezután, ki tudja hogyan, feltámadt a DEAC, 0-8-at rohantak, 64-71-nél jött is a hazai time-out. Govens dupla, majd Balmazovic is betalál, 70-74. Dugat pontok után Reddic büntetőzhetett, Ezután Perl is kihasználta a vendégek hibáját, 74-76

4.negyed: Manigat,majd Váradi pontok, 76-78. Curry tripla, 81-80, debreceni időkérés. Curry dupla, majd Perl ziccer, 85-81. Ivosev után Curry újra, 89-85. Tóth Norbi kipontozódott közben, Reddic számolás, 91-86. Váradi újabb ziccere után a DEAC megint időt kért, 93-86-nál még közel 4 perc volt hátra. Curry számolás, majd Váradi is betalált, 97-86. A végén csak a különbség volt kérdéses, 103-96.