Az első kipipálva: Falco - ZTE 91-88

2018.05.15

A legjobb 4 közé jutásért megnyertük az első szomszédvári rangadót.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 91–88 (22–33, 23–22, 23–19, 23–14)
Szombathely, Aréna Savaria
V.: Papp P., Praksch P., Farkas G. (Szabadvári J.)

Falco: Govens 24/9, Perl 17/3, Váradi 10, Borisov 4, Taylor 14. Csere: Pustahvar 5/3, Norfleet 13/3, Tóth N. 4.

ZTE: Kinney 8, Vaughn 13, Benke 14/6, Szabó 11/9, Radic 28/3. Csere: Horváth 12/6, Kis -, Mikovic -, Doktor -, Mohácsi 2.

A párharc állása: 1-0, a Falcónak.

4. negyed: az első 2 percben perl Zoli 7 pontot szórt, átvettük a vezetést, 75-74. Most már jól védekezünk, de kell is, Norfleet pedig jól dob, 79-79. Govens triplájával újra vezetünk, 84-83, majd Váradi hibátlan büntetőivel, 88-86. A vége előtt 10 másodperccel 89-88 és időkérés.

3. negyed: a miénk az első kosár, aztán ők is, majd Taylor sokdszor betalál, 51-57. A negyed közepére sajnos megint 10 pontra duzzad a különbség, 55-65. A harmadik negyed vége előtt 3 perccel kicsit közelebb jöttünk, de még mindig ott a 7 pontos előny. Norfleet triplája után szoros lett a meccs, 68-71, de a negyed végén ők is beszórtak egyet, az utolsó 10 perc előtt 68-74 az állás, nagyon rá kellene kapcsolni! Govens triplája tán újra veeztünk, 84-83.

Szünet.

2. negyed: jobban kezdtünk, Norfleet mozgatja most a csapatot, 2 perc elteltével idő tis kértek a vendégek, 26-36. Perl Zoli percei jöttek, tripla, majd labdaszerzés utáni zsákolás, 31-36. A negyed derekán Govens pontjaival, 38-38-nál értük utol a ZTE-t. Ennek ellenére a hajrá megint a vendégeké, a ZTE pontosabban dobja a középtávolikat,44-55.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállításben léptek pályára. A feldobás után a vendégeké lett a labda, majd az első kosár is, majd Taylor egalizált, 2-2. A meccs 3. perce után fej-fej mellett haladnak a csapatok, 8-6, Taylor már 6 pontos! Aztán ellépett a ZTE, a negyed felénél jött is az időkérés, 10-20. A játékrész 2. felében sem sikerült közelebb jönnünk, egyelőre nem ülnek a kinti dobások, ugyanakkor a zalaiak elég pontosak 22-33 az állás.

18.25 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag sportélményt kívánok mindenkinek!