Az utolsó negyedben állva hagytuk a szomszédvári riválist: ZTE - Falco 64-90

2020.12.03

Egy hónap kényszerszünet után magabiztos győzelmet arattunk Zalaegerszegen, ahol Váradi, Searcy, Perl és Benke is 10 pont fölé jutott.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)
Bajnokság, 6. forduló
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok
V.: Kapitány G., Farkas G., Minár L.

ZTE: Duren 15/6, Delas 9, Bonifert 3/3, Vuko 16/6, Glenn 4. Cserék: Simon 5, Plézer 2, Völgyi -, Polster -, Szabó 10/3, Szalay -, Csuti -.

Falco: Anderson 6/3, Benke 11/3, Doktor 6/6, Milosevics 5/3, Searcy 18. Cserék: Váradi 19/9, Perl 14, Kovács 5, Lake 6, Dancsecs -.

Az 1. negyedben a mieink az Anderson - Doktor, Benke, Milosevics, Searcy ötössel kezdték. Két remek védekezés és gyors Searcy-kosár után 0-4-re vezettünk, majd nagyon sültek a triplák is: Kyan Anderson után Doktor Péter is betalált. Ezekben a percekben nagyon gyors volt az iram, Gasper Okorn türelmre is intette csapatát. Searcy 9-14-es állásnál már 6 pontnál járt, míg a hazaiaknál Duren 5, Vuko 4 pontot termelt. A játékrész közepén 12-14-et mutatott az eredményjelző. Ezután a hazaiak 14-20-nál kértek időt, majd Szabó Zs. 2+1 pontjával zárkózott a ZTE. Az 1. negyedet 18-20-ra nyertük.

A 2. negyedben a hazaiak 7-0-ás rohanással indítottak, Okorn mester azonnal időt kért, 25-20. Feltámadtunk, Kovács Benedek hatalmas zsákolásával + 1 büntetőjével egalizáltunk, így a játékrész derekán 25-25 volt az állás. Benke Szilárd támadó leppattanójából Váradi Benedek szép betörése utáni sikeres ziccerrel lett 27-28. Ezt követően Benke 2 sikeres büntetője következett, majd szigorított védekezés, de  Gleen 2+1-gyel közelebb hozta a ZTE-t. A hazaiak 1-3-1 zónát játszottak, Devin Searcy nagy zsákolása után az utolsó támadás a hazaiaké volt, majd Perl Zoltán védőlepattanójával zárult az 1. félidő, 34-35.

A 3. negyed Duren végletekig kijátsztott triplájával kezdődött. Benke nagyszerű labdaszerzése után igazi csapatmunkával szereztünk könnyű kosarat. A hazai vezetőedző időt kért, nem tetszett neki, amit látott, 37-41. Ezután felváltva estek a kosarak, a negyed közepén 40-47 állt az eredményjelzőn. Bonifert tripla után, 43-48-nál Perl kapott sapkát és gyors indításból Szabó Zs. dobott kosarat. A játékrész hajrája a miénk volt, 50-56.

A 4. negyedet jó iramban kezdte csapatunk, majd Vunko 2+1 pontja jött. Ezt követően egy, már kivédekezett támadás után Kyan Anderson szerzett labdát, majd Perl zsákolás és ZTE-időkérés következett. A játékrész derekán, 60-70-nél 10 pontra nőtt az előnyünk. Ezután Delas talált magára, az Ő vezérletével kezdte meg a ZTE a hajrát, amit Gasper Okorn egy időkéréssel tört meg és a hatékony, szigorított védekezésre hívta fel a figyelmet. Gyorsabb is lett a játékunk, Milosevics triplája után Beni 2+1 pontja fölényes győzelmet jelentett, 64-90.

Szép volt, fiúk! Szombaton az Oroszlány következik.

Fotó: Bálizs Zsuzsa/zte.kosar.hu