BAJNOKOK LETTÜNK: Körmend - Falco 89-96

2019.06.21

A döntőben is söprés!

Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-96 (28-30, 22-15, 14-18, 23-33)
Döntő, 3. mérkőzés
Körmend, Városi Sportcsarnok, 2002 néző
V.: Cziffra Cs., Papp P., Goda L. (dr. Gencsev P.)

Körmend: Thames 17, Bradford 27/15, Price 17/9, Hammonds 17/9, Csorvási 6. Csere: Ferencz 3/3, Németh -, Lajsz 2.

Falco: Curry 9/6, Perl 18/6, Váradi 12/6, Bruinsma 17, Reddic 15. Csere: Govens 13/6, Tóth 4, Balmazovics 8/6.

Az 1. negyedben: a mieink áradi -Perl, Curry, Bruinsma, Reddic összeállításban kezdtek, az első kosár a vendégeké volt, Perl, 0-2. Egymást váltva estek a kosarak, Curry triplája és Váradi ziccere és 2 perc után 4-10, jött is a vendégek időkérése! Zollner azonnal változtatott, Bradford  triplái után már egál, 10-10. Váradi is behintette, majd labdát szerzett és ziccert dobott, 10-15. Zozó is ügyesen beejtette, Bradford egyedül tartja a lépést, 15-17. Beni ellen technikait ítéltek, Prce pedig bedobta, 17-17. Reddic zsákolt, Beni triplát dobott, 17-22. Óriási meccs! Govens is beköszönt, majd Thames révén már 23-24. Bradford kiegyenlített büntetőből, majd az utolsó percben Reddic ellen akartak technikait fújni, de a videózás után bedobás lett csak, szerencsére. Zozó duplája, majd Bradford újabb 2 pontja következett, 28-30 azeredmény, nagyon sok a pont.

A 2. negyeeben: Hammonds rögtön egalizált, majd Reddic is begyötörte, 30-32. Hammonds triplája után először vezetnak a hazaiak, 33-32, nem sokáig, Reddic pontjai. Bradford és Reddic cipeli most a hátán a csapatokat, 35-36. Balmazovics duplája után, a negyed derekán 37-42. Ezután 3 egymást követő támadása is ült a hazaiaknak, fordult a kocka, 44-42-nél időt kért Gasper Okorn. Ezekben a percekben jobb a Körmend, de Zozó nem így gondolja, tripla, 45-45. Aztán még hazai kosár és 50-45 az 1. félidő végén az állás!

Szünet.

A 3. negyed Reddic pontjaival indul, majd Perl kiegyenlít, 50-50.  Megint jön a legendás 3. negyed? Ferencz is bevarrta a triplát, majd Bruinsma segíti be a labdát, 53-52. Hammonds tripla, aztán Bruinsma indult be, 56-54. Curry szerelt fantasztikusat, majd a vajkezű hintett újra, Evan egyenlített, 56-56. Bradford és Thames révén megint ott az előny, 60-56. Govens szépít, de Lajsz is bedobta, 62-58. Bruinsma, majd Govens-tripla, 62-63. Bradford pontjai után 64-63-mal ért véget a 3. negyed! Nyertük, de nem anyira simán, ahogy szoktuk.

A 4. negyed: a játékrész Csorvási büntetőiből szerzett pontjaival indul, majd Balamzovics-tripla, 66-66. Bradford is beszórta, de Curry sem tud hibázni, 69-69. Csorvási dupla, aztán Balmazovics-tripla, 71-72. Tóth Norbi labdáját Bruinsma besegítette, most elléphetünk, 71-74. Govens-tripla!!! Bruinsma megint bepöcizte és még dobhat is, 71-80. Már csak 5 perc a bajnoki címig! Tóth Norbi pontjai, majd Price-tripla, 76-82. Govens duplája, majd büntetője után 76-85. És már ,,csak" 3 perc!!! Bruinsma hibátlan, de Price még szórja a triplákat, 81-87. Curry pontok, 81-89 és kevesebb, mint 2 perc!!! Bradford szépít, de Reddic besegíti, 84-91 és 1 perc. Bruinsma-kosár, majd az utolsó percben rengeteg szabálytalanság, játékmegszakítás és büntetők, de nem érdekes. Győzelem, bajnok a Falco!!!