BL-főtáblára jutottunk: Ventspils - Falco 55-73

VENTSPILS (lett)–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 55–73
(18–13, 12–18, 15–17, 10–25)
Ventspils, 1500 néző. V: Lanzarini, Baldini (olaszok), Yilmaz (török)

VENTSPILS: Vitols 14/12, Washpun 7, Berzins 9/3, LUTHER 7/3, Cavars 2. Csere: Gulbis 2, Kaufmanis 3/3, Zakis 9/3, Kilps, Jaunzems 2. Edző: Arturs Visockis-Rubenis.

FALCO: Hooker 6, Váradi 7/3, BENKE 15/3, FILIPOVITY 15/3, REDDIC 16. Csere: Perl 2, Washington 8, Lake 4. Edző: Gasper Okorn.

Nagy lehetőség kapujában álltunk vasárnap este, ugyanis magyar bajnokként a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában a lett Ventspils ellen biztosíthattuk be helyünket a legjobbak között. Az első felvonást hat ponttal nyertük meg még csütörtök este hazai közönségünk előtt. A visszavágó viszont a vártnál könnyebb lett…

Nagyon égtek a bizonyítási vágytól a lettek, bár a mieink kezdték jobban a találkozót. Aztán szép lassan belehúzott a házigazda és nemcsak a vezetést vették át, hanem növelni is tudták előnyüket. Már úgy tűnt nagyon meglép a Ventspils, de Váradi triplából szépített és tartotta életben reményeinket, 18-13.

Nagy szüksége volt a védekezés megszilárdítására a mieinknek és támadásban is össze kellett kapnunk magunkat. Ezt jól tudta Okorn mester, ennek köszönhetően cserélt és bejött a taktikai húzása. Főleg a védekezés terén alkottunk maradandót, csak 12 pontot engedélyeztünk ebben az etapban a letteknek. Két negyed után már a mi vezetésünk állt az eredményjelzőn, 30-31.

A szünet jót tett a Ventspils kosarasainak, mert gyorsan bekezdtek és meg is lett az eredménye. Luther kosaraival fordított a házigazda, gyorsan időt is kért Okor mester. Ez jót tett játékunknak és támadásban is nagyot változtattunk. Ekkor Reddic már tarthatatlannak bizonyult a palánk alatt, 45-48.

Az utolsó negyedre mintha feladták volna a küzdelmet a lettek. Egyre többet hibáztak, tiszta dobóhelyzeteket rontottak, miközben a mieink szép kényelmesen és eredményesen játszottak. A végén 55-73-ra diadalmaskodtunk, s így kettős győzelemmel, valamint 148-124-es összesítéssel jutottunk a Bajnokok Ligája-főtáblájára.