Csak a 4. negyed volt a miénk: Szolnok - Falco 89-79

2017.11.14

A továbbjutás szempontjából fontos mérkőzést játszottunk Szolnokon, a FIBA Europe Cup 5. fordulójában. Részletek az alábbiakban.

Szolnoki Olaj KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-79 (22-16, 19-14, 29-22, 19-27)
FIBA Europe Cup, H-csoport, 5. forduló

Tiszaligeti Sportcsarnok, 1850 néző

Szolnok: Perry 25/6, Vojvoda 14/6, Milosevics 21, Ford 14/6, Andric - Csere: Polyák -, Tóth 6, Kovács 2, Phillip 7/3,

Falco: Govens 13, Perl 4, Váradi 3/3, Pustahvar 6, Tóth 2 Csere: Boriszov 20/12, Norfleet 23/9, Zsigeranovics 8.

4. negyed: ez a negyed a miénk, nagyon feljöttünk, már 74-66. Hazai időkérés, majd feltámad az Olaj, 80-68. Nem adjuk fel, de sajnos már csak kevés idő van, 85-74. Az utolsó perc kezdetekor 87-79-re zárkózunk. Ők is 10-zel győztek le bennünket, 89-79 a vége, ez azt jelenti, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül sajnos búcsúzunk a FIBA Kupától.

3. negyed: az első kosár megint az övék, de Borisov-tripla jelzi, hogy nem adtuk fel, 43-33. Nagyon nem megy, a szolnokiak elléptek, 52-35-nél jön is az időkérés. Ezekben a percekben Borisov tartja életben a halvány reményeket, újabb triplájával 57-40. A negyed vége előtt 2 perccel 66-46-ra vezetnek a hazaiak, ez a meccs úgy tűnk elment. Norfleet triplája sikeres volt a végén, de így is csak 70-52.

Szünet.

2. negyed: felzárkózunk a negyed elején 27-24-re, aztán magához tér az Olaj, és a negyed derekán már megint közel 10 pont az előnyük, 33-24. Nagyon kevés pontot szereztünk eddig, kiválóan védekezik az Olaj, egyelőre nem találunk fogást rajtuk. Nem mennek a távoliak sem sajnos, 3 perccel a szünet előtt 37-26. A végén kiegyenlített játék zajlott, 41-30-as állásnál vonulunk a szünetre. Ez nagyon kevés, változtatni kell. Nálunk Govens eddig a legeredményesebb, de ő is csak 7 pontig jutott.

1. negyed: a  hazaiak nagyon bekezdtek, a negyed közepén 14-7 az állás. Eddig jobb a Szolnok, futunk az eredmény után, 22-16.

A mieink a Váradi - Govens, Perl, Pustahvar, Tóth N. összeállításban kezdenek.

Csapatkapitányunk várakozásairól ITT már olvashattak, lassan jön a meccs.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag kellemes sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.