Csapásmérés: Falco - ASE Paks 100-69

2018.01.05

Újra itt a nagy csapat! Nagy verést mértünk az Atomra!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Atomerőmű SE 100-69 (26-18, 30-10, 32-22, 12-19)
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Benczur T., Ádám J., Boros T. (Dr. Gincsai)

Falco: Govens 20/15, Perl 16, Váradi 10/6, Borisov 9/6, Tóth N. 12. Csere: Norfleet 5/3, Zsigeranovics 6, Pustahvar 11/9, Kovács B. -, Durázi 2, Kucsora 6, Hódi 3/3.

ASE: Hinds 10, Allen 10/3, Barnies 3/3, Eilingsfeld 2, Guinn 4. Csere: Ogunyemi 18, Medve 11/9, Ruják 2, Garamvölgyi 2, Gulyás 4, Pajor 3/3.

Nagyon sima meccset játszottunk.

4. negyed: a vendégek ,,zárkóznak", 90-56. A kezdő 5-ből csak Borisov a pályán. A negyed közepén edzőmeccs jelleget öltött a találkozó, a közönség kiválóan szórakozik, és mindenki azt találgatja meglesz-e a 100 pont. 4 perccel a vége előtt Hódi is betalált, így csak Kovács Bence nem talált be nálunk. A századikat Milos Borisov szerezte.

3. negyed: az Atom pontjaival indul a negyed, aztán újra a mieink szórják a pontokat. 3 perc játék után 63-32!!! Govens is felzárkózik a legeredményesebb pontszerzők közé, de Perl nem engedi át a helyét, Zozó 16 pontos, Govens 14, Tóth N. 12 egységnél jár. Óriási a különbség a 2 csapat között, 81-42, Govens beelőzött, 20 pontnál jár. Durázi zsákolása hangrobbanást okozott, 84-44. Már a fiatalok is a pályán, Hódi és Kucsora is hozzáteszi a magáét. 88-50 az utolsó 10 perc előtt.

Szünet. Perl 12, Pustahvar 11 pontos. Minden szuper.

2. negyed: Ivan 3, majd Zozó 4 pontjával indul a negyed, 2 perc után 33-18!!! Az Atom a 4. percben büntetőből szerezte első pontjait, jól jászunk, kiválóan védekezünk és a támadások is ülnek, most éppen Pustahvar lövi be magát, 43-23-nál újra 20 pont a különbség, először 38-18-nál jegyezhettük ezt fel. Kiváló közönségszórakoztató játékkal magabiztosan vezet a félidőben csapatunk, 56-28.

1. negyed: a feldobás után a paksiaké lettt a labda Eilingsfeld révén, majd Perl büntetői és Borisov triplája adta meg az alaphangulatot, 5-0. Aztán tovább robogott csapatunk, Govens is beköszönt, de Tóth Norbi sem hibázott, 12-2-nél jött is a vendégek első időkérése. Hiába, Váradi növeli a fölényt, majd Tóth Norbi újra duplát dob, 16-5. Hihetetlen jól dobunk, mégis 3 perccel a negyed vége előtt kicsit felzárkózik az Atom, 21-14-nél hazai időkérés. A játékrész vége kiegyenlített küzdelmet hozott, 26-18 az állás.

A mieinket a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic.

Ha IDEkattint elolvashatja a meccs előzetesét, illetve Perl Zoltán várakozásait.

18.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!