Curry extrája döntött!

2019.01.26

A 3. negyedet ugyan elveszítettük, de Ron Curry bebizonyította, hogy kiváló játékos.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Atomerőmű SE 83-72 (17-10, 17-14, 21-27, 28-21)
Bajnokság, 17. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2880 néző

V.: Tőzsér D., Boros T., Kulcsár T. (dr. Páli K.)

Falco: Govens 8/6, Váradi 3, Bíró -, Bruinsma 24/6, Reddic 13. Csere: Curry 23/15, Balmazovics 3/3, Tóth N. 2, Perl 7.

ASE: Kovács Á. 7/6, Norfleet 7/3, Henton 11/9, Eilingsfeld 7/3, Trajkovszki 2. Csere: Faust 18/3, Jevtovics 16, Ruják 4.

Összefoglaló:
Az 1. negyedben Reddic indította meg a kosárgyártást, majd Eilingsfeld egalizált, 2-2. Érdekes volt látni, ahogy Govens Norfleet ellen játszott. Miután Bruinsma hibátlanul szórta a büntetőket, kicsit meglépett a Falco, így lett 13-7. Ezután felváltva estek a kosarak, a játékrészt 17-10-zel zárták a csapatok.

A 2. negyedben Curry előbb duplát, majd egy triplát is elrejtett a paksi gyűrűben, 22-12. Továbbra is ritmusban maradt a Falco, így Schmidt Béla 27-13-nál időt is kért. Valamit használt a dorgálás, mert feljebb lépett az Atom, 31-19-nél Okorn is megszakíttatta a játékot. A félidőre 10 pontos előnnyel, 34-24-gyel tért pihenőre a hazai csapat.

A 3. negyed elején az öltözőben maradt a Falco, 34-32-nél újra időt kért Okorn, de hiába 35-36-nál már a paksiaknál volt az előny, ekkor aztán jött Curry és szenzációs triplákkal vétette magát észre, ugyan elvesztette a negyedet a hazai csapat, de a Falco 55-51-re vezetett.

A 4. negyedben felváltva estek a kosarak, a játékrész derekán 64-57 volt az állás. Curry mellé Bruinsma is felzárkózott, így a végén magabiztos, 83-72 arányú megérdemelt győzelmet aratott a Falco.