Egy labda döntött a javunkra!

2019.01.12

Igazi rangadót játszottunk az Aréna Savariában, amelynek a végén mi örülhettünk.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj KK 78-77 (19-26, 18-16, 18-16, 23-19)
Bajnokság, 15. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2980 néző
V.: Cziffra Cs., Benczur T., Minár L. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 18/9, Váradi 2, Bíró 11/9, Bruinsma 8, Reddic. 14 Csere: Curry 11/3, Balmazovics 12/9, Tóth N. 2.

Szolnok: Airington 17/9, Kovács P. 5/3, Vojvoda 13/9, N. Milosevic 3, Andric 14. Csere: Benke 5/3, Tóth Á. 9, Rowsey 10/6.

Az 1. negyedben Milosevic büntetőjével indult a pontgyártás, majd Váradi dupla következett, 2-1. Ezután szolnoki percek jöttek, Kovács Péter révén már 2-7 is volt. Aztán Bíró triplájával zárkóztunk, 7-9. A vendégek kosárgyárosa, Vojvoda is belehúzott, 7-17-nél jött is az első időkérés. Curry jól szállt be a játékba és 19-26-tal ért véget az első 10 perc.

A 2. negyedben is folytatódott Curry agresszív védekezése, Reddic is jól lepattanózott és a középtávolikat is eredményesen szórta, emellett Govens is hozta a tőle elvárhatót, 27-28 állt az eredményjelzőn a játékrész közepén. Jött is a szolnoki time-out, aztán a Vojvoda-tripla is, 29-33. A negyed végén Govens is betalált újra, de a hátrány 5 pontos maradt, 37-42.

A 3. negyedet Bíró triplája nyitotta, majd Reddic és újra Bíró jött, 48-46-nál újra mi vezettünk. Ezután Curry és Balmazovic is fontos pontokat szerzett, de a vendégek is összeszorgoskodták a magukét, így is a szombathelyieké lett ez a játékrész is, 55-58.

A 4. negyedben Curry révén újra visszavettük a vezetést, 59-58, majd felváltva hol ide, hol oda billent a mérleg nyelve, de 2 Olaj-tripla után újra tetemesnek tűnt a hátrányunk, 67-73. A dudaszó előtt 18 másodperccel újra egyenlő állást, 77-77-et láthattunk az eredményjelzőn, Govens indult meg, de a betörése közben szabálytalankodtak, jöttek a büntetők, ám csak 1 labda ment be. 3,9 másodperccel a vége az Olaj vezethette fel a labdát, de hiába, mert nem tudták ponttal befejezni az akciót, szabálytalankodás pedig nem történt, 78-77-re győztek a sárga-feketék.