Egy ponton múlt a meglepetés!

2019.10.30

40 percen keresztül igazi csapatként játszottak Juvonte Reddicék, aminek meg is lett az eredménye!

A hétvégén még a Barcelona ellen remeklő Casademont Zaragoza, aligha gondolta volna, hogy a szerdai mérkőzésen, így megizzad Váradi Beniék ellen. A sárga – fekete csapat ismét bizonyította, nem lehet Őket leírni az európai porondon sem. Remek kezdés után – az 5. percben 12-6 volt a javukra – érvényesülni kezdett a házigazda magasságfölénye, ami az első negyedben szerzett 21 lepattanója jelzett.

Benke Szilárd első két negyedben mutatott remek játékával – 8 pontot, közte két hárompontost jegyzett - és igazi csapatvédekezéssel tartotta magát mérkőzésben a csapat 25. perc (Zaragoza 33-28 Falco). Az első félidőt jól jellemezte, hogy egyik csapatnak sem „égett” a keze a hazaiak 31, míg a sárga feketék 32 százalékkal céloztak a mezőnyből.

Ez a harmadik negyedben sem változott, gyakran kapkodó játékot láthatott a kilátogató 6762 néző, akik az egész mérkőzés során remek hangulatot teremtettek a stadionban. Ebben a játékrészben szerezte meg a 2019/20-as idény első Falcós pontjait a visszatérő Ron Curry, aki remek védekezéssel segítette, régi – új csapattársait. A jó csapatvédekezéssel, küzdéssel, valamint Hooker jó támadójátékával tudta ellensúlyozni Gasper Okorn a rosszabb dobó formát és a harmadik negyed végén az 53 -48-as eredmény még bőven bizakodásra adott okot.

Hát még a negyedik negyed eleje, ahol már 53 – 57-et is mutatott az eredményjelző, hála Benke Szilárd és Perl Zoltán játékának. Nem szabad kihagyni a védekezésben és támadásban is nagyot játszó Juvonte Reddicet sem, aki remekül semlegesítette a hazaiak óriásait. Az utolsó felvonásban fej – fej mellett haladtak a csapatok, de 3 perccel a vége előtt felcsillant a remény, 61 – 65. Zaragoza ekkor megrázta magát és zsinórban 6 pontot szerzett fél perc leforgása alatt (39. perc Zaragoza 66 – 65 Falco).

Jött a hajrá, ami ismét a nagy küzdésről szólt, Perl Zoltán egy kaotikus támadás után szerzett dudaszos kosarat, amire válaszoltak a hazaiak és már csak 37 másodperc volt hátra, amikor ismét Zozó dobott ziccert. Időt kért a hazai csapat és a következő támadást egy visszapöcizett kosárral fejezte be, így 4,82 másodperce maradt a sárga – feketéknek. Sajnos már nem született kosár.

Gasper Okorn: Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, nagyon sok okot tudunk találni, hogy miért kaptunk ki 1 ponttal. Mindezek elllenére nagyon elégedett vagyok a csapatommal, a srácok óriásit küzdöttek. Bár a hazaik 51 -40-re megnyerték a lepattanó csatát, az eredmény minket igazol, hisz az összes pozícióban nagyon fizikáls csapat a Zaragoza.

A hazai csapat edzője is a lepattanó csatát emelte ki, valamint, hogy a Falco nagyon felkészült belőlük és a hibáikból. Az utolsó negyedbeli védekezésüknek tudta be a Falco elleni győzelmet és külön kiemelet, hogy oda kell figyelnünk a hazai bajnokságra is, ezért négy fontos játékosuk nem is öltött szerelést.