ÉLŐ eredménykövetés: Brindisi - Falco 98-92

2019.11.20

A dél-olasz városban a 6.BL-meccsen hamar ellépett a hazai gárda, ám a mieink nem adták fel, sőt nagyon szorossá tették a végét.

Happy Casa Brindisi - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98-92 (28-23, 25-16, 26-26, 19-27)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 6. forduló
Brindisi, Palazzetto dello Sport "Elio Pentassuglia"

Happy Casa Brindisi: Banks 9/6,Thompson 14/3, Martin 9/3 ,Brown 11,Stone 19/3. .Cserék: Campogrande 11/3, Radosavljevic 10/3, Zanelli 7/3, Gaspardo 8/6, Iannuzzi -.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Hooker 8,Curry 15/9, Benke 15/9, Filipovity 17/3,Reddic 22. Cserék: Washington 11/9, Lake 4, Krivacsevics -.

Az 1. negyedet a Hooker-Curry-Benke-Filipovity-Reddic ötössel kezdtük. Egy könnyed olasz ziccer után a mienk első pontjait Juvonte Reddic szerezte, majd Curry labdaszerzés utáni zsákolásával újra vezettünk, 4-5. Ezután Filipovity távolról volt eredményes, 7-8. Remekül dobtak az olaszok, de becsületesen tartottuk a tempót. Lake tömésével átléptük a 20 pontot, 26-21. Az első játékrész 28-23-mal zárult.

Sajnos rosszul kezdtük a második etapot, 36-23-ra elhúzott a Brindisi. Két és fél perc után Benke Szilárd hármasával érkezett meg az első kosarunk. Nagyon pontatlanok voltunk támadásban, ellenben az olaszok rendkívül pontosan céloztak. 46-26-nál kért időt vezetőedzőnk, Gasper Okorn. DeVaughn Washington személyében megbízható pontdobóra találtunk, háromszor is eredményes volt a hárompontos vonalon túlról. Hooker triplája kimaradt a dudaszó pillanatában, így 53-39 állt a táblán.

A 3. negyed elején feltüzelve jöttünk ki az öltözőből, Curry triplájával már 10 pont alá is benéztünk, 55-48. Aztán megemberelte magát a Brindisi, 64-50-nél kértünk időt. Reddic szépen dolgozott az olaszok palánkja alatt, számos kosarat szerzett. A parkett másik végén nem bírtunk ellenfelünkkel, futószalagon érkeztek a látványos befejezések. Miénk volt az utolsó szó joga: Ronald Curry betörésből szerzett két pontot. 79-65 az állás az utolsó 10 percre fordulva.

Jól kezdtük az utolsó felvonást is: hamar tízre faragtuk a differenciát, 79-69. A harmadik negyedhez hasonlóan most is sikerült visszavernie felzárkózásunkat az olaszoknak. Ron trojkájával ismét sikerült kiharcolni az egyszámjegyű különbséget, de igazán közelre nem tudtunk kerülni a hazaiakhoz. Marko Filipovity nevéhez fűződik utolsó kosarunk. Váradi Benedek és Perl Zoltán nélkül is szépen teljesítettünk, a végeredmény: 98-92.