ÉLŐ eredménykövetés: Falco - Alba Fehérvár

2020.02.08

Ha nem jutottál jegyhez, 18 órától kövesd velünk!

Falco - Alba Fehérvár 69-63 (21-13, 21-14, 24-20 23-16)

Az 1. negyedben a mieink a Váradi- Curry, Benke, Washington, Reddic összeállításban kezdtek. Markovic triplával köszönt be, Curry válaszolt, 3-3. Váradi tempója már a 2.percben esett be, aztán Szili triplája is célba ért, 8-3.  Washington kosara után a játékrészközepén 10-7 volt az állás. Washington látványos zsákolása és Zozó duplája után szólt a vastaps, 14-7. Ezután feljebb lépett az Alba, de a hajrában Filipovity 2+1 pontja, majd Hooker triplája után 21-11-nél már 10 volt közte. A végén Molnár még dobott 2 büntetőt, 21-13.

A 2. negyedben Cupkovic triplája nyitotta a sort, majd Markovic növelte az Alba pontjainak számát, 23-18. Hooker, majd Govens pontjainak tapsolhattunk, amikor Okorn mester, 26-20-nál időt kért. Perl 4 precíz büntetője után Cupkovic volt eredményes, 32-27. Lake pöcizett ezután, majd újabb 2 hazai kosár után, 38-27-nél jött az újabb tima-out. A félidő hajrájában Benke dobhatott még büntetőket, a dudaszó pillanatában magabiztos a fölény, 42-27.

Szünet.

A 3. negyedet Curry triplájával kezdtük, majd Washington hármasa után 50-29-nél volt először több, mint 20 közte. Váradi Benedek triplája után újra vastaps a nézőtéren, 55-33. A játékrész közepén több  cserével igyekezett az Alba mestere frissjteni csapatát, de csak egy  kicsit kerültek közelebb a mieinkhez, 57-39.  Az utosló percben zúgott a hajrá Falco! Perl dudaszós triplája után felállva tapsoltunk, 66-47.

A 4. negyed fehérvári ziccerrel indult, majd Reddic pontjai következtek. Filipovity erőből zsákolt egy hatalmasat, ezt követően sok hibával játszottmindkét csapat, a negyed közepére 74-56-os állás alakult ki. Jött is a vendégek időkérése. Curry és Lake is zsákilt legy-egy látványosat, 80-56. A meccs utolsó 4 percében Krivacsevics Márkó is lehetőséget kapott. Nagyon sima lett a vége (is), 89-63-ra győztünk. Szép volt, fiúk!