ÉLŐ eredménykövetés: Falco - Brindisi 93-83

2020.01.28

Kobe Bryantre, a legendára emlékeztünk a meccs előtt, majd mindkét csapat lepörgette az első 24 másodpercet.

Falco - Brindisi 93-83 (24-21, 20-32, 24-17, 25-13)

Az 1. negyedet a Váradi - Curry, Benke, Washington, Reddic ötössel kezdtük. Centerünk szerezte az első kosarat, a másik oldalon tripla ült, 2-3. Váradi Benedek  kosara után először vezettünk, 7-5. Washington és Váradi nagyon bekezdett, kosaraik révén 14-5-nél, a játékrész derekán időt kért az olasz mester. Jókor, azonnal dobtak is 4 pontot, majd Perl válaszolt, 16-9. A negyed végén eladott labdával és kihagyott büntetőkkel szorossá tettük a meccset. Reddic látványos zsákolásának örülhettünk a hajrában, de Filipovity triplája sem volt semmi, 24-21.

A 2. negyed nem úgy kezdődött, ahogy az 1. negyed abbamaradt, másfél perc alatt fordítottak az olaszok, 28-30. Ezt követően Lake elhibázott egy zsákolsát, majd Filipovity labdát vesztett, 31-35-nél jött Gasper Okorn időkérése. A  negyed közepén nagyon megszórták magukat, igaz mi is sokat hibáztunk, 34-43 után Váradi talált be. Perl zsákolt, majd dobott egy duplát is, 40-48 volt az állás a szünet előtt 2 perccel. Az 1. félidő vége az olaszoké volt, 44-53.

Szünet.

A 3. negyedet is az olaszok kezdték jobban, majd Washington duplája és Reddic zsákolása is ült, 48-55. Curry, Perl és Reddic kiváló játékának köszönhetően a negyed derekán felzárkóztunk, 53-55. Azrán 4'42"-nél 58-58-as állásnál időkérés következett.  Váradi dudaszós triplája után felrobbant a csarnok, 61-58. Curry büntetői után 64-60-as állásnál, egy kis technikai probléma után folytatódott a meccs. Sajnos 2 triplával kiegyenlítettek, a negyed utolsó percében ők betaláltak, mi nem, 68-70.

A 4. negyedben Reddic 2 pontja után  Benke zsákolt, 72-72. Perl és Reddic extra teljesítményével 76-72, de még 7 perc hátra van. Aztán úgy lepörgött 2 perc, hogy mindössze 1 olasz kosár estt, a negyed derkán 76-74. Filipovity ziccere, majd a sportszerűtlen olasz szabálytalankodás után a 2 büntetőt is bedobta, 80-74. A vendégek triplája hullott be 4 perccel a vége előtt, majd Hooker gyötörte be a 2 pontot, aztán Curry triplája és labdaszerzése állította fel a publikumot, 85-77. Reddic 2 büntetője után 10 közte, 87-77. Sajnos nem sokái, behullott a tripla, de Filipovity is behúzott egyet, 89-80. Csodálatos győzelem, 93-83.