ÉLŐ eredménykövetés: Falco - Oroszlány 83-59

2019.10.26

Ha nem tudsz személyesen jelen lenni és csapatunknak drukkolni, kövesd velünk a meccset!

FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY–OSE LIONS 83–59 (23–10, 21–16, 20–21, 19–12)
Szombathely, 2640 néző. V: Benczur T., Boros T., Győrffy R.

A mieink az 1. negyedben a Váradi - Perl, Filipovity, Krivacsevics, Lake összeállításban kezdtek. Feldobás után miénk a labda és az első kosár is, Váradi, 2-0. Triplával válaszoltak, majd Lake és Perl i s betalált, 6-3. Újabb tripla az OSE neve mellett, majd Lake 2+1-es dobása után újabb dupla a fiatal amerikai centertől, 9-8. A negyed derekán Hooker szállt be és szinte rögtön szórt egy triplát, 14-8. Hooker ziccere után pedig jött a vendégek időkérése, 16-8. Hiába, szárnyalunk, Benke zsákolt és már 21-8. Lake 11 pontot zerzett az 1. negyedben, nem mellesleg 4 védőlepattanót is begyűjtött, Reddic a helyén.

A 2. negyed Hooker ziccerével indult, aztán 1 újabb triplát hintett és PerlZoltán váltotta 28-10-nél. Bozovic tripla, majd dupla, jött is rá a válasz: Benke triplája, 31-15. Reddic is bedobta első kosarát a játékrész közepén, 33-17. Benke újabb triplája után, 36-18-nál jött az újabb OSE-dőkérés. Washington parádés zsákolása után zúgott a vastaps, majd a védő lepattanó is az övé. A hajrá a vendégeké volt, de semmi gond. Lake káprázatos zsákolása után Krivacsevics ikihagyta a büntetőket, 44-26.

Szünet.

A 3. negyedben Krivacsevics kezdte 2 duplával a pontgyártást, 48-26, a mieink a Hooker - Váradi, Benke, Krivacsevics, Lake ötössel a pályán. Remy triplájával zárkózott az újonc, 48-32. Hooker dobta be a büntetőket, majd Lake hárította a légi veszélyt, 50-34. Rizvic pontjai után egész közel jött az OSE, 3 perccel a negyed vége előtt 55-45. Ezután Lake horga ért célba, 59-45. Zozó 2+1 pontja után C. Washington duplája zárta a játékrészt, 64-47.

A 4. negyed elején roppant gyengén dobott mindkét csapat. Csak a 4. percben találtunk be először, Filipovity volt eredményes, 66-49. Az utolsó játékrész közepén Reddic zsákolt egy hatalmasat, 68-53. Zsíros triplája szállt be pontosan, majd Illés is belőtt egy hármast, 68-59. A vége előtt 2 perccel, Lake ziccere után 76-59. Játszik a Falco, Krivacsevics 2+1 pontja után 80-59. Miközben zúgott a ,,mindenki szombathelyi", Benke még beszórt egy triplát, 83-59.