ÉLŐ eredménykövetés: OSE Lions - Falco KC 87-84

2020.02.01

Nem tudtunk élni a Körmend hazai vereségével.

OSE Lions - Falco KC 87-84 (27-23, 23-22, 17-13, 20-26)

A mieink az 1. negyedben a Hooker - Curry, Benke, Washington, Filipovity összeállításban kezdtek. Hooker szerezte az első kosarunkat, majd Bozovic egalizált. Miután 6-2-re elléptek a hazaiak, Washington, Hooker és Filipovity pontjaival értük utol őket. A játékrész derekán Filipovity újabb pontjaival 12-13 volt az állás. Hullámzik a játék, hiszen Garamvölgyi, Washington (OSE) és Rizvic pontjaival már 20-14 oda a 7. percben, jött is az Okorn-féle időkérés. Reddic bejött és rögtön bejelentkezett egy közelivel, 20-16. Ezután garamvölgyi, majd Benke is 2 pontost sezrzett, 22-18, még 2 perc! Abell triplája nem jött jókor, azért sem, mert Filipovity ugyanezt kihagyta, 25-18. Egyelőre jobbak a hazaiak, Hayes is betalált. Az 1. negyed utolsó percében Váradi közelről, a mi Washingtonunk pedig a triplavonalról túlról talált be, 27-23.

A 2. negyedet Curry triplájával kezdtük, majd Washington duplájával folytattuk, már mi vezettünk, 27-28. Bozovic közelije, majd Hayes kosara után újra ott az előny, 31-28. Megint belelendült az OSE, jókor érkezett Hooker triplája, majd Zozó 2 közelije, 35-35. A negyed közepén Filipovity közeli kosarával vettük vissza a vezetést, 35-37. Ezután Lake sikeres büntetői következtek, majd zsákolt is egyet a fiatal center. Filipovity büntetőre Abell triplával felelt, 42-43. A negyed hajrájában Hayes is zsákolt egyet, majd Abell büntetőzhetett többször is, 48-43. A szünet előtti utolsó percben Hayes kosaára Perl válaszolt, 50-45.

Szünet.

A 3. negyedet oroszlányi tripla, majd Lake-zsákolás indította, 53-47. Ezután Abell büntetőre Benke válaszolt egy közelivel, 55-49. Sajnos nem udunk egyelőre közelebb lépni, mert Abell most triplát dobott, igaz, Benke is zsákolt egyet, 58-51. A játékrész közepén Zsiros is hármast dobott, 61-51. EZt követően Washington és Hooker is büntetőkből talált be, 63-56. Megtorpant mindkét csapat, oroszlány iidőkérés 2'37"-tel a negyed vége előtt. Lake zsákolt megint és Abell is újra közelit értékesített, 65-58. Az utolsó percben egy hazai közelit jegyeztünk fel, 67-58. Reméljük, hogy jön a legendá sutolsó negyed!

A 4. negyed Perl sikeres közeli dobásával startolt, majd Benke zsákolt 67-62. Rizvic közelivel válaszolt, majd Lake is megmutatta ugyanezt 8 perc van hátra, 69-64-nél hazai időkérés következett. Benke közelijével nagyon felzárkóztunk, 69-66, amikor még 7 perc van vissza. Újabb hazai közelivel, a negyed közepén még mindig 5 pont a hazaiak előnye, 71-66. Ezután Hayes is betalált, sajnos. A dudaszó előtt 3 perccel, Perl duplája után 77-71. A vége előtt 1'51"-gyel Okorn mester időt kért, 79-74. Benke triplája nagyon időben hullott be, majd Perl büntetőzött, 79-79. Ezután Mohácsi, majd Perl is triplát szórt, 82-82. Hazai sikeres büntetők után, 10 másodperccela vége előtt újabb Falco-időkérés, 84-82. Perl bedobta a büntetőket, most az OSE kért időt, 84-84. A végén egy triplát dobott az oroszlányi Washington, kikaptunk, 87-84.