Élő eredménykövetés: Sopron - Falco 79-74

2020.03.07

Végig nagyon szoros meccs volt, de sajnos nem nekünk kedvezett a végjáték.

Sopron - Falco 79-74 (20-21, 23-22, 15-15, 21-16)

A feldobáshoz a Váradi - Curry, Benke, Filipovity, Reddic kezdőötössel álltunk fel. Az első pontjainkat amerikai centerünk szerezte, 0-2. Carter sikeres közelivel egalizált, majd Filipovity dupláját, aztán tripláját is feljegyezhettük, 2-7. A 3. perc elején Kinney közelijére Váradi felelt, 4-9. Curry sem akar lemaradni, ez is tripla, 4-12. Kinney triplája következett, majd Benke közelije, 7-14. A negyed közepén Carter szépített közelről, aztán Váradi is triplát szórt, 9-17. A 6. percben Rivers kétszer is betalált, 14-17. Aztán a következő percben már 1 pontra jöttek fel szintén Rivers pontjaival a hazaiak, 16-17. Hooker duplája nagyon jókor jött, aztán az utolsó percben Rivers 3 pontosa után először vezettek a soproniak, 20-19. Lake kihagyott büntetőit követően Perl közelijével vezettünk 10 perc után, 20-21.

A 2. negyed elején Zozó közelijére Fazekas triplával válaszolt, 23-23. Ezután Supola büntetői jöttek, majd Washington zsákolt, 25-25. A 3. perc elején Kinney révén újra a vendéglátók vezettek, aztán Supola is rátett egy lapáttal, kialakult az eddigi legnagyobb arányú hazai vezetés, 31-25. Gasper Okorn kért időt. Reddic és Perl is betalált a következő percben, 34-29. Rivers jól játszik, újabb kosara után, a játékrész derekán 36-30 az állás. Ezután Washington duplájára Kinney triplával reagált, 39-32. Curry zsákolt, majd Carter pontjai, 41-34. Curry triplájával zárkóztunk fel, majd időt kértek a hazaiak. Váradi sikeres büntetői után Filipovity is büntetőkből volt eredményes, 41-41. A félidő utolsó percében Thompson talált be közelről, majd Benke zsákolt és az utolsó támadás előtt még egy time-out hazai oldalon, de már kosár nem esett, 43-43.

Szünet.

A 3. negyedet mi kezdtük jobban, Filipovity-tripla, majd Bnek-dupla, 43-48. Ezután Thompson, majd Carter közelije következett, 47-48. Curry triplája megint idegnyugtatóként hatott, ezzel már 10 pont felett Ron Curry. A negyed közepén sok hibával játszott mindkét csapat, majd Hooker közelije törte meg a kosárcsendet, 47-53. Supola triplája volt a válasz, 50-53. Filipovity 3 pontosa jött, majd 3 hazai dupla, 56-56. Az utolsó percben Supola büntetőből szerzett vezetést, majd Washington egalizált, 58-58. Marad a döntés az utolsó 10 percre!

A 4. negyed elején Lake pontjait jegyezhettük fel, majd Supola egyenlített és jött Zozó duplája, 60-62. Jogela középtávolija után megint egál volt, majd Lake pontjai érkeztek meg, 62-64. Thompson közelije után, már az utolsó játékrész derekán Jogela szerzett bünttőből vezetést, 65-64. Benke Szili sikeres büntetőkkel szerezte vissza a vezetést, ám Carter sikeres közelijével megint ott az előny. Aztán Washington triplája után 67-69-re vezettünk. Jogela triplája után már kevesebb, mint 4 perc volt hátra, 70-69. Curry duplája után már csak 3 perc volt hátra! Soproni időkérés 70-71-nél. Miután Washington kihagyta, Thompson bedobta a kiharcolt büntetőket, 72-71. Jogela újabb 2 pontot szerzett 2 perccel a vége előtt büntetőkből, majd Beni szépített, de Carter is jól dobott, 76-73. És már csak 1 perc 19 másodperc, jött is az Okorn-féle time-out. Jogela újabb pontja után Okorn 41 másodperccel a vége előtt még egyszer magához szólította övéit. Zozó egyet bedobott, egyet kihagyott, majd jött a soproni időkérés 25 másodperccel a vége előtt. Thompson sikeres közelije vitte be a kegyelemdöfést, sajnos kikaptunk, 79-74.