ÉLŐben: Körmend - Falco 83-70

2019.12.14

Kövesd velünk a vasi klasszikust!

Körmend - Falco 83-70 (27-22, 23-24, 19-8, 14-16)

A mieink a Váradi - Curry, Benke, Washington, Reddic összeákllításban kezdték az 1. negyedet Edwards pontjaivl indult a meccs, majd Taylor is bedobtaa kosarakat, 7-0. Váradi triplával, mjad Washington-féle zsákolással javítunk, 7-5. Aztán 1-1 tripla itt és ott is, 10-8. Benke mindhárom büntetőt elhelyezte, 10-11-nél először vezettünk, A negyed közepén is behullott 1-1 tripla, 15-14-nél Taylor jelentkezett újabb kosárral, majd Wshington-tripla, 17-17. Egymás után 3 hazai kosár hullott be, majd Reddic büntetőzött, 24-19.  A játékrész végén nem tudtunk közelebb jönni, 27-22.

A 2. negyedet is jobban kezdte a Körmend, 1 perc után 32-22 áltt a tábllán. Ezt követően Benke-tripla, majd egy újabb hazai tripla után Gasper OKor kikérte 1. idejét, 35-25. Filipovity 2+1 pontja után is sajnos a menetrend szerinti  ahazai kosár érkezett, majd Filipovity állt bele a hármasba, 39-31. Erre is triplával válaszoltak, majd Zozó büntetői ültek, a játékrész derekán 42-33. Zózó ujabb duplája után Zollner kért időt, 42-35. Lake is betalált, majd újra Zozó,44-41 és még 3 perc. Hooker-tripla, majd Varnado, 50-46.

Szünet.

A 3. negyedben is a Váradi - Curry, Benke, Washington, Reddic ötös kezdett. Már 1'20" után Okorn mesternek időt kellett kérni, mert nem úgy működött ssem a védekezés, sem  a támadás.  Hiába, sajnos csaknem 5 perc eltelt, mire sikerült kosarat szereznünk, Váradi dobása ült, 58-48. Zozó termeli a pontokat, 13-nál tart, 60-51. Reddic pöcizte be a következőt, ennek ellenére nagyon nem megy, ők pedig ezúttal is bedobták a soros triplájukat, 69-54.

A 4. negyed egy-egy duplával indult, majd Curry volt eredménye,s 73-58.  Sajnos ma nemmentek  a dobások, de még szerencsénk sem volt, Perl küzdött be egy újabb duplát, majd a büntetőt is bedobta. Hiába, mert Ferencz Csabatriplája is a helyére került, 2 perccela vége előtt 79-64. Ezután egy duplával és egy triplával zárkóztunk 10 pontra, 79-69. Sajnos késő, megszakadt a győzelmi ssorozat, 83-70-re győzött a Körmend.