Ez történt Litvániában: Neptunas - Falco 87-83

2020.02.04

Tizennegyedik BL-meccsümkön szoros vereséget szenvedtünk.

Neptunas Klaipeda - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-83 (18-30, 27-10, 23-22, 19-21)
Bajnokok Ligája, D-csoport, 14. forduló
Klaipeda, Svyturio Arena
V.: Maestre (francia), Jevtovics (szerb), Kukelcik (szlovák)

Neptunas: Janavicius 8/3, Masiulis 8, Slavinskas 2, Gailius 21/9, Galdikas 12. Csere: Jogéla 2, Olisevicius 10, Sedekerskis -, Williamson 16, Mažeika 8.

Falco: Hooker 13/6, Curry 17/6, Benke 8, Filipovity 16/6, Lake 6. Csere: Perl 17/6, Washington 3, Bíró 3/3, Krivacsevics -.

A Hooker-Curry-Benke-Filipovity-Lake ötös nyitotta utolsó Bajnokok Ligája mérkőzésünket. A hazaiak játékosa, Masiulis két büntetőjével indult a találkozó. Quinton Hooker hármasával rögtön visszavettük a vezetést (2-3). Hooker újabb triplája után Benke Szilárd is eredményes (5-8). De'Quon Lake kétszer is betalál, 12-14. 3 perc után 5 pont előnyben vagyunk Benke közelije után (14-19). Perl és Curry ziccere után újra Zozó eredményes, ezúttal a vonalon túlról (16-28). Filipovity középtávolijával megvan a harmincadik pontunk is. Fantasztikus 10 perc után: 18-30.

6-0-val kezdték a második tíz percet a litvánok, ezután érkezett Gasper Okorn időkérése. A rossz széria folytatódott, 29-30-ra zárkózott a házigazda. 3 és fél perc után Bíró Olivér trojkája ér célba. A játékrész felénél fordít a Neptunas (36-33). Állva hagytak minket a litvánok, 6 perc játék után 41-33. Hooker két ziccert érvényesít (45-38). Az etap végére kezdtünk belejönni, de a félidőben már a Klaipeda vezet: 45-40.

Jól kezdjük a második félidőt, Hooker 2+1-es akciója után Lake is pontot szerez, egál 45-nél. Sajnos 10-1-es rohanással válaszol a Neptunas (55-46). Filipovity extra következik, zsinórban 6 pontot szerez (59-54). Williamson ziccere után 9 pontos előnyben a vendéglátó, de Ron és Márkó hármasai után már csak 3 pont a hátrány (63-60). A negyed végén Krivacsevics Márkó is a parketten. A litvánok játékosa homályt dob, de Benke Szili félpályás kísérlete nem ér célba, így 68-62-vel fordulhatunk az utolsó negyedre.

Washington két büntetőjével indult a BL-menetelésünk utolsó 10 perce. Ronald Curry 2+1-es megoldása után 1 pont a differencia (68-67). Perl ejti be a játékszert, így hosszú idő után újra vezetünk (68-69)! Két litván kosárra ismét Zozó a pontszerző, zsákol a letámadás végén, majd hármasával 74-74! Zozó megállíthatatlan! Előbb Benke Szili, majd Ronald Curry dobása is a helyén (76-78), majd csapatunk sztárja, Perl Zoli újabb pontokat jegyez (76-81). 2 perccel a vége előtt egyenlítenek a hazaiak (81-81). Williamson a szabálytalansággal együtt bedobja (85-81). Curry robog a gyűrűhöz, eredménye 2 pont. A végét elrontjuk, így 87-83-as vereség a vége.