Ezt is behúztuk: Falco - Kaposvár 81-74

2019.10.12

Döcögött szinte végig, de a 3. negyedben lényegesen jobbak voltunk ellenfelünknél.

Falco - Kaposvár 81-74 (15-16, 19-19, 28-20, 19-19)

Az 1. negyedben a mieink a Hooker - Benke, Bíró, Washington, Reddic ötössel kezdtek, a feldobás után a vendégeké lett a labda. Mindkét csapat sok hibával, kapkodva kezdett, az első pontot Reddic jegyezte büntetőből, 2 perc után született ez az első kosár. Aztán a kaposvári Dramicanin triplája után Washington zsákolt, 3-3.  Ezután a kaposváriak vezetésével telt el pár perc, 4 perccel a negyed vége előtt 9-11-et mutatott az eredményjelző. Közben Filipovity, Perl, Váradi, Krivacsevics is beszállt. Váradi ziccere után a 8. percben vettük vissza a vezetést, 13-11. A játékrész végén Reddic zsákolt egyet, majd Norfleet utolsó másodperces triplája után 15-16 lett a vége.

A 2. negyedben Norfleet büntetőből szerzett pontokat, ekkor a hazai közönség Juliant kezdte el éltetni, majd Gasper Okorn kért időt. Hiába 15-26-ra ellépett a vendégcsapat, majd Filipovity triplája után 22-28-ra zárkóztunk, jött is a kaposvári mester időkérése a negyed derekán. Elkél most a szurkolás és Filipovity triplahintő keze is, persze Norfleet is tud ilyet, 27-31. Zozó mesteri duplája után Benke is zsákolt egyet, 31-31-nél, 2 perccel a félidő előtt értük utol a vendégeket. Hooker precíz középtávolija után pedig már mi vezettünk, 33-31. Felállva, vastapssal buzdította szurkolótáborunk ekkor a mieinket, majd  a negyed utolsó percében Reddic dobott be 1 büntetőt, 34-33. 12 másodperccel a vége előtt Okorn mester még időt kért, de a vendégek megtartották minimális előnyüket, 34-35.

Szünet.

A 3. negyed kaposvári kosárral indult, majd Washington zsákolt, aztán Reddic is betalált. Benke pontjai után, 40-39-nél újra átvettük a vezetést. A másik odalon Davis extra módon dob, a tripla után 40-42. Benke és Hooker pontjai után Váradi dobta be a ziccert, 48-44. A játékrész közepén Lake is megszerezte első pontjait, aztán Zozó és Filipovity pontjaival már 55-46. Igen ám, Dramicanin révén 2 triplával feleltek, közben Lake is hintett egy duplát, 57-52. Hooker 3 pontosa idegnyugtatóként hatott, majd Lake szerelt egymás után kétszer is. A játékrész végén Zozó büntetői ültek, 62-55.

A 4. negyedet jobban kezdtük, Zozó pontjai után, 66-57-nél kért időt a vendégek mestere. Lake dupla után Washington büntetői után először vezettünk 10-nél többel, 70-59. A negyed közepén Reddic, majd Váradi pontjai eldöntötték a csatát, 74-62. Lalic tartja a lelket a vendégekben, 77-67. A  meccs vége előtt 2 perccel egész sort cserélt Okorn, 81-69. A végén még felzárkóztak egy kicsit a vendégek, 81-74-re győztünk. Szép volt, fiúk!