FIBA Europe Cup: a második selejtező körben csatlakozunk

2017.07.16

Október 4-én kezdjük meg a nemzetközi szereplést. 

A FIBA megküldte a kluboknak a FIBA Europe Cup idei selejtezőinek lebonyolítási rendszerét. Eszerint az első körben kétszer 11 csapatból sorsolnak párokat, amelyek oda-visszavágós rendszerben mérkőznek meg egymással a következő körbe jutásért.

Az első körben nem kiemelt csapatok: BC Balkan Botevgrad (BUL), BC Sokhumi (GEO), s.Oliver Würzburg (GER), Szolnoki Olaj KK (HUN), KR (ISL), Bnei Herzliya (ISR), BC Nevezis (LTU), CSU Sibiu (ROU), Parma (RUS), KFUM Boras Basket (SWE), Demir Insaat Büyükcekmece (TUR)

Az első körben kiemelt csapatok: Belfius Mons-Hainaut (BEL), BC Rilski Sportist (BUL), BK Pardubice (CZE), Tartu University (EST), Egis Körmend (HUN), BC Rabotnicki Szkopje (MKD), BM SLAM STAL Ostrow (POL), CSM CSU Oradea (ROU), Istanbul Büyüksehir (TUR), Trabzonspor Medicalpark (TUR), DNIPRO (UKR)

A 11 továbbjutóhoz csatlakozik a második körben a következő kilenc együttes: Proximus Spirou Basket (BEL), BC Beroe (BUL), Petrolina AEK Larnaca (CYP), ESSM Le Portel (FRA), Falco KC Szombathely (HUN), FC Do Porto (POR), CSA Steaua Bukarest (ROU), Södertälje (SWE), BC Himik (UKR)

Az így kialakuló tíz páros továbbjutója kerül be a kupa 32 csapata közé, ahová 22 gárda csatlakozik a Basketball Champions League mezőnyéből. A FIBA azt is közölte, hogy mivel a Basketball Champions League lebonyolítása nem földrajzi alapon szerveződik, ezért a másik kupasorozatban sincs lehetőség figyelembe venni azt, hogy a csapatok a kontinens melyik régiójából neveztek.

A selejtezőkörök dátumai:

Első kör, 2017. szeptember 20. és 27. (szerda)

Második kör: 2017. október 4. és 11. (szerda)

A sorsolást egy későbbi időpontban, Münchenben rendezik.  

Forrás: www.kosarsport.hu



Hozzászólások

2017/2018-as idény, A csoport tabella

H Csapat M Gy V Dp Kp Rel.p.
1. Szolnok 4 4 0 356 309 1.00
2. Kaposvári KK 4 4 0 332 300 1.00
3. BC Körmend 4 3 1 323 300 0.87
4. ASE Paks 5 3 2 399 387 0.80
5. Pécs 5 3 2 368 360 0.80
6. DEAC 5 3 2 373 370 0.80
7. Falco 4 2 2 334 302 0.75
8. Kecskemét 4 2 2 297 267 0.75
9. Szedeák 5 2 3 377 359 0.70
10. Sopron 4 1 3 283 307 0.62
11. Alba Fehérvár 4 1 3 284 327 0.62
12. ZTE KK 4 1 3 282 335 0.62
13. MAFC 5 1 4 349 400 0.60
14. Jászberény 3 0 3 200 234 0.50