Győzelem idegenben: Körmend - Falco 70-77

2019.06.15

Megtettük az első lépést a bajnoki cím felé! A döntő 1. meccsét velünk követhettétek!

Körmend - Falco 70-77 (18-21, 22-16), 15-24, 15-16)

Az 1. negyedben a mieink a Váradi - Curry, Perl, Bruinsma, Reddic összeállításban kezdenek. Miénk a feldobás után a labda, de az első kosár Price révén a körmendieké, 2-0. Zozó szerzi első pontjainkat, majd Curry révén 4-4. Hammonds büntetői után Perl újabb kosara, 6-6. Reddi, majd Perl révén először vezetünk, 6-8-nál. Zozó újabb kosara után Zollner időt kér, jól játszunk. Aztán Hammonds révén visszaveszik az előnyt, 11-10. A negyed derekán Reddic pontok, 11-14. A játékrész végén Balmazovics-pontok, majd Ferencz-tripla, 18-18. Govens-tripla, 18-21.

A 2. negyedben Tóth Norbert szerezte első pontjainkat, majd előbb Balmazovics, majd Govens szerzett triplát, 20-26-nál, majd 22-29-nél a legnagyobb eddigi különbséget jegyezhettük fel. Aztán visszajött a Körmend, 28-29-nél Okorn mester kért időt. A negyed derekán sajnos több kinti dobást is elhibáztunk, 31-29-nél át is vették a vezetést. Reméljük nem tart sokáig a rövidzárlat. Bruinsma egyenlített, majd Reddic révén újra vezetünk, 31-33. Govens élményszámba menő duplája után újra Zollner kért időt, 31-35-öt mutat az eredményjelző. Megint bealudtunk a végén, egymás után 9 pontot dobtak a hazaiak, aztán Govens büntetőzött, 40-37.

Szünet.

A 3. negyedben nagyon jól kezdtünk, 3 perc után Váradi tripláját követően, 42-46-nál időt kért az osztrák vezetőedző. Zozó újabb pontjai után Price szórt egy hármast, 47-48. Reddic büntetőzött, majd bruinsma pöcizett, 47-51. Thames pontjai után, Curry szerzett pontokat egy gyors indítás után, 50-53. Már 3 perccel a negyed vége előtt elértök az 5. csapat személyit, dobhatnak minden szabálytalanság után. perl gyönyörű kosara után Balmazovics tripla, 55-60. A játékrséz végén Zollnerre technikait fújtak a játékvezetők, Govens bedobta a büntetőt, 55-61.

A 4. negyedben: a Balmazovics tripla kísérlete kipattant, de Govens besegítette, 55-63. Zónázunk, akárcsak a 3. negyedben és ez nem ízlik a hazaiaknak. Curry csodálatos kosara után 10 ponttal vezetünk már, 55-65. Jött is a hazai időkérés!. Price triplájával zárkózott a Körmend, majd Ferencz-dupla, 60-65. Price ezt sem hibázza el és még büntetőzhet is, Okorn azonnal időt kért, de hiába, egyelőre beragadtunk 65-nél. A negyed derekán Ferencz bedobta a büntetőket, oda a 10 pont előny, 65-65. Perl nagyon jókor dobott ziccert, 65-67. Csorvási szerzett pontokat, majd miután Govens kihagyta a triplát, Thames büntetőzhetett, 68-67 oda, de Váradi triplája után 68-70. Zozó fantasztikus duplát szerzett újra, majd Csorvási szabálytalankodott negyedszer is, Bruinsma büntetőhetett, 70-73. Bruinsma pontjai után 70-75. A végén még Beni bedobta a büntetőket, 70-77-re győztünk.