Hosszabbítás után nyertek fiataljaink: Falco U20 - DEAC u20 88-79

2020.12.13

Izgalmakban bővelkedő meccset nyertek meg Váradi Attila tanítványai.

Falco u20 - DEAC u20 88-79 (25-18, 19-14, 22-28, 11-17, 11-2)

A 7-2-es mérleggel második helyen álló DEAC csapatát fogadta a negyedik helyen álló csapatunk az U20-as bajnokságban.

Remekül kezdtük a meccset, 12-2-nél debreceni időkérés következett. A timeout után javult a fekete-fehérben játszó DEAC játéka, de fiataljaink végig biztos előnyben játszottak. Az utolsó szó a vendégeké, 25-18-cal zárul az első játékrész.

A második etapban villámrajtot vett a vendég csapat. Másfél perc után már 25-25 állt a táblán. Váradi Attila csapata kiválóan reagált a helyzetre, Takács zsákolása után már megint nekünk állt a zászló (35-25). Remekül küzdöttek az ifjú sárga-feketék, a félidőben 44-32-es előnyt élvezhettünk.

A harmadik negyed első hat percében egymást váltották a kosarak, állandósult a 8-10 pontos különbség. A negyed hajrájában már 3 pontra is zárkózott a Debrecen. Tiborcz kosara zárta a játékrészt, 66-60-ról indulhatott az utolsó felvonás.

Kemény csatát hozott a negyedik negyed. 72-72-nél előbb egalizált, majd 72-74-nél a vezetést is megszerezte a vendég együttes. Kovács ziccerével újra átvettük a vezetést (76-75).20 másodperccel a vége előtt Nárai kulcsfontosságú támadólepattanót szerzett. A büntetővonalról 2 pontosra növeltük az előnyt (77-75). Csodával határos módon visszapöcizte a vendég csapat a lepattanót, ezzel hosszabbításra mentve a meccset (77-77).

A ráadásban állva hagytuk a DEAC-ot, két és fél perc után találnak csak be a vendégek (82-79). Horváth floatere után 86-79-nél fordultunk az utolsó percre. A Debrecen nem tudott pontot dobni, így nagyon megérdemelten nyertünk 88-79-re. Szép volt, fiúk!