Így látták a vezetőedzők

2019.06.19

Gasper Okorn és Matthias Zollner is elmondta, hogyan látta.

Gasper Okorn, a Falco vezetőedzője: - Nagyon meglepődtem a show miatt, remek atmoszférát teremtettek a döntőre. Köszönetet szeretnék mondani a szurkolóinknak, akik erőt adtak nekünk. 1-0 után idegesek voltunk, nyomás volt a vállunkon, tudtuk hogy meg kell védeni a hazai várat. Néhány periódustól eltekintve, 30 perc után nem lehetett panaszkodni. Védekezésben és támadásban is nagyon minőségi teljesítményt nyújtottunk. A harmadik negyed döntötte el a meccset. Jó védekezés, gyors támadás. Az utolsó negyeddel nem lehetünk elégedettek, kiengedtünk egy kicsit. Továbbra is fókuszálnunk kell, a 2-0 még nem elég, ezzel még nem lehet bajnokságot nyerni. Az utolsó lépés nagyon nehéz lesz, de hiszem, hogy közösen sikerülhet. A Körmend egy nagyon jó csapat, meg fognak minket büntetni, ha hátradőlünk, és nem a saját játékunkat játsszuk. A zónával megleptek minket, ezt még nem vetették be, ezen dolgoznunk kell.

Matthias Zollner, a Körmend vezetőedzője: - Először is gratulálok a Szombathelynek, illetve mindkét szurkolótábornak. Magas szintű atmoszférát teremtettek. Természetesen nagyon csalódott vagyok. Ma azt láthattuk, hogy a Szombathely szinte minden egyéni csatát megnyer, majdnem minden egy az egyes szituációt. Ismét nagyon jól szedték a támadólepattanókat, 19 eladott labdára kényszerítettek minket. Így nem lehet meccset nyerni. Arra azonban büszke vagyok, ahogy befejeztük a meccset. Küzdöttünk a végéig. Ez a játékosaink karakterét mutatja, erre nemcsak a csapat, hanem egész Körmend büszke lehet. Ez egy nagyon nehéz szituáció a számunkra, rövid a rotációnk, kemény párharcot játszottunk a Pécs ellen. A Falco nagyon jó és mély csapat. Mi sarokba vagyunk szorítva, a Szombathelynek még egy meccset kell nyernie. A következő mérkőzésen mindent bele fogunk adni.