Jól indult a középszakasz: Falco - Kecskemét 87-74

2018.04.07

Az alapszakasz után a középszakaszban is simán győztük le a kecskemétieket!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 87–74 (19–13, 27–24, 19–21, 22–16)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Győrffy P. A., Tőzsér D., Török R. (Gencsev P.)

Falco: Govens 20/12, Perl 18, Váradi 7/3, Borisov 14/3, Taylor 10. Csere: Norfleet 7/3, Tóth N. 2, Pustahvar 9/3.

KTE: Pongó 6, Thompson 10, Djeraszimovics 18/3, Dramicsanin 6, Karahodzsics 22. Csere: Molnár M. -, Wittmann 12/6, Molnár D. -.

Szép volt, fiúk!

4. negyed: az utolsó játékrész Perl pontjaival indul, 67-58. Nem engednek nagy távolságot a vendégek, de Norfleet még rátesz egy lapáttal, 74-60, közben Govens már 20 pontnál tart. Taylor, majd karahodzic pontjai után, 4 perccel a vége előtt újra Taylor dobott kosarat, 78-66. Pustahvar 2 egymást követő duplája eldönti a meccset végérvényesen,  83-68. Norfleet is kiveszi a részét a győzelemből. A végén Taylor dupla, majd felállva ünnepelte közönségünk a csapatot, 87-74.

3. negyed: a csata talán még szorosabb lett ebben a negyedben, Taylor pontjai jókor jöttek, 65-56, de Karahodzic továbbra is ponterős, 65-58 az állás, amikor ráfordulunk at utolsó 10 percre. Az utolsó pillanatok játékvezetői ítéletei megint csak borzolták a kedélyeket.

Szünet.

2. negyed: a játékrész Govens triplájával indult, majd egy kecskeméti dupla után Pustahvar is hármast szórt egy mesterien kijátszott akció végén, 25-15-nél jött is az 1. időkérés ebben a negyedben. Óriási a hangulat, szurkolóink megint kitesznek magukért és a klubért. Perl dobta be a büntetőket, majd Váradi a ziccert, ezzel 31-20. Véleményes játékvezetői ítéletek borzolják a kedélyeket, Norfleet triplájanyugtat meg minden szombathelyit, 34-26. Karahodzic egyelőre simán fordul le magas emberünkről, már 10 pontos. Borisov tarthatatlan, ő a legjobbunk eddig, már 14 pontnál jár, 46-36.

1. negyed: a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállításban kezdünk, a feldobás után a miénk a labda, az első 3 pont Govens nevéhez fűződik, Karahodzic szépített, 3-2. Djerasimovic tripla után Váradi is megmutatja, hogy tud ilyet, 6-7. Borisov labdaszerzáse után zsákolással fejezte be a támadást, újra vezetünk, 14-11. Borisov fékezhetetlen, tripla, majd újabb ziccer, 19-11.  A végén még dobtak egy kosarat a vendégek, 19-13.

17.55 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag sportélményt kívánok minen kedves olvasónak. Jön a középszakasz első meccse.