KIEGYENLÍTETTÜNK: Falco KC - Szolnoki Olaj 76-73

2018.06.12

Fantasztikus győzelem az Aréna Savariában!

Falco KC - Szolnoki Olaj 76-73 (26-21, 13-20, 21-26, 16-6)

4. negyed: Tóth Norbi pöcizte be az első kosarat, majd a horga is kiváló, 64-67. Browning-tripla, majd Govens-pontok, de Ford is betalál, a negyed közepén 66-72. Sajnos Perl Zoli kihagyott egy büntit, 4 perccel a vége előtt 67-72. Váradi-tripla, 70-72, amikor már ,,csak" 200 másodperc van vissza, szolnoki time-out. Nagyon jól védekezünk most, Pustahvar-tripla, mi vezetünk, 76-72. Még egy szolnoki pont, de győztünk, 76-73, ezzel 1-1 a párharc állása.

3. negyed: a mieink a kezdőhöz képest egyet változtattak, taylor helyett Tóth Norbert a pályán, triplával indulunk, majd Andric 2 pontja, 42-43. Váradi kihagyta, Ford bedobta, 42-45. Norfleet-tripla, újra egál. Perry kétszer is beszórja a hármast, 45-51. Srecko Sekulovic kért időt, 6'43" vanhátra  a negyedből. Perry 3+1 dobása után már 45-55. Nagyon erős csapat ez a zOlaj, de tudtuk ezt. Tóth N., majd Váradi duplája, már szorosabb is, 49-55 a negyed közepén. Perry sajnos megint behintett egy triplát, közben Norfleet sérült meg, de Borisov 2+1 pontja és a félelmetes közönségünk felhozza a csapatot, Govens-tripla, majd dupla, és egy büntető is, 58-60. Kovács P. trplája nem jött jókor, de Browning sem tud hibázni. A negyed végén még norfleet büntetői érkeztek a kosárba, 60-67.

Szünet.

2. negyed: Browning triplájával indul a játékrész, majd Perl pontok. Zozó káprázatos, mindent beszór és Taylor is eredményes, 33-24. Váradi duplája után rászámoltunk az Olajra, 35-24! Mindkét csapat igyekszik javítani a védekezésén, megtorpant a pontgyártás, a negyed közepén 37-29. Perry pontjaival nagyon feljött a Szolnok, 37-33-nál időt kért a szülinapos. Másfél perccel a szünet előtt, Taylor duplája nagyon kellett, 39-35. Andric-dupla, majd Kovács P. büntetői tán egál, 39-39. Sajnos a végén Vojvoda kosara még igen, Perl Zolié már nem szállt be, 39-41.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Norfleet, Borisov, Taylor összeállításban kezdtek. A feldobás után Taylor ütötte el a labdát, övé az 1. kosár is, perry válsza tripla, 2-3 Norfleet-tripla, majd Vojvoa is beszórja,5-6. Felváltva eredményesek a csapatok, egyelőre mindenki bedoja a triplát, Vojvoda, majd Váradi is sikeres, 11-9. Egyelőre nagyon szoros, 3 perccel a negyed vége előtt 15-15. 19-19-nél Govens a pályán!!! Közben jön Pustahvar is! Perl-tripla, Perry- és Pustahvar dupla az utolsó percben, vezetünk! 26-21!!!

Több sebből is vérzik csapatunk, de a közönség (is) velünk van, reméljük a jó dobóforma és a szerencse is mellénk pártol.

18.55 - Jó estét és kiváló sportélményt, valamint hazai kosarakban gazdag döntős meccset kívánok minden kedves olvasónknak!