Kiénekelték a szánkból a sajtot: Jászberény - Falco 73-67

2018.12.23

Az utolsó 5 percben fordította meg a végig kezünkben lévő bajnokit a Jászberény.

JP Auto-Jászberényi KSE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 73-67 (17-16, 13-15, 17-24, 26-12)
Jászberény, Belvárosi Általános Iskola,
V.: Praksch P., Söjtöry T., Kovács N. (Hartyáni Zs.)

JKSE: Pitts 23/6, Rakics 9/3, Coleman 16/3, Alekszandrov 19/3, Pantelics 4. Csere: Kerpel-Fronius 2, Brbaklics -, Cseh -.

Falco: Falco: Norfleet 5/3, Váradi 8, Balmazovics 16/15, Pustahvar 8/6, Reddic 7. Csere: Tóth 7, Curry 16/12, Bíró -.

Kipontozódott: Reddic (33. perc), Tóth (40. perc).

1. negyed: A mieink a Váradi - Norfleet, Pustahvar, Balmazovic, Reddic összeállításban lépnek pályára. Jól kezdünk, már 12 másodperccel a feldobás után Pustahvar sikeres triplát engedett el, majd Reddic közelről nem hibázott, 0-5. A 2. perc végén Reddic újra betalált, majd Coleman sikeres büntetői jelentik az első hazai pontokat, 2-7. Ezután Reddic csak 1 büntetőt értékesített, viszont Rakic kétszer is betalált közelről, majd Váradi is pontos volt, a negyed felénél 6-10. Norfleet büntetőkből eredményes, majd jászberényi időkérés 6-12-nél. Curry a pályán, majd Coleman dobott pontosan, 8-12. Reddic és Pitts talált be, 2 perccel a kis szünet előtt 10-14. Aleksandrov is feliraatkozik a pontszerzők közé, majd büntetőből is sikeres, ehhez még jött Coleman duplája és 15-14-nél először vezet a Jászberény. Csak másodpercekig van ott az előny, mert Váradi büntetőkből újra megfordítja az eredményt, 15-16. Aztán az utolsó pillanatokban Pitts is hozzáteszi a magáét, ezzel 17-16 a negyed vége.

2. negyed: Pitts triplájával indul a negyed, majd Curry is behint egy hárompontost, 20-19. Tóth Norbert közelijével újra vezetünk, 20-21. Újra Norbi eredményes, majd Pitts, 22-23. Kerpel-fronius visszaszerzi a minimális előnyt, majd Gasper Okorn kért időt a negyed felénél. Coleman egy büntetőt bedobott, egyet kihagyott, majd Pitts közelijével már 27-23. Tóth Norbert büntetői révén zárkózunk, aztán Coleman közeli és Curry tripla, 29-28. Pantelic egy büntit beszórt, aztán Pitts technikait vétett. Balmazovic triplája nagyon jókor, a szünet előtt 1 perccel jött, 30-31. És már nem esett több kosár az 1. félidőben. Ezt a játékrészt mi nyertük!

Szünet.

3. negyed: a 2. félidő Balmazovic triplával indult, majd Coleman zsákolt, 32-34. Balmazovic újabb tripla, ezzel már csapatunk legjobbja, 32-37. Pantelic dupla, majd büntetőt is értékesít, aztán Curry kosár, 35-39. Aztán Váradi , majd Rakic pontok, 38-41. Ezután Rakic közelről dobott pontokat, aztán újabb menetrend szerint érkező Balmazovic tripla, aztán a negyed közepén Aleksandrov is pontos, 42-44. Pustahvar közelről dobott a kosárba, Curry pedig nagyon távolról, 42-49. Aleksandrov sikeres büntetői, majd Balmazovic immár ötödik triplája landolt jó helyen, 44-52-nél jött is a hazai időkérés. Coleman is betalált kintről, aztán büntetőből Balmazovic, majd Curry közelről, ezzel már 47-55. Rendkívül fegyelmezetten játszunk és megérdemelten vezetünk.

4. negyed:a hazaiak nem adják fel, Aleksandrov triplávqal nyit, 50-55. Szása triplája jókor sikerült, majd Pitts büntetői ülnek, 52-58, amikor még 7 perc van hátra a meccsből. Váradi Benedek közelről talált be, majd Pitts szépít büntetőkből, 54-60. A vége előtt 6 perccel Pitts triplájával egyészen közel jött a hazai csapat, 57-60. Okorn időt kért. A negyed felénél sok a hiba mindkét oldalon, majd Aleksandrov betalált, Norfleet pedig hármast szórt, 59-63. Pitts dupla és már csak 2 perc van hátra, 61-63 és hazai időkérés. Pitts egyenlített, nincs előnyünk, 63-63. Büntetőkből Pitts, majd Coleman dupla, 66-63 és már csak 1 perc van vissza. Aleksandrov büntetkből egyet bedobott, aztán Norbi üntiből, majd Curry kintről is betalált, 67-67. A vége előtt 24 másodperccel járunk. Aleksandrov sikeresen bedobta a büntiket, Curry pedig kihagyta a távolt, 69-67. Aleksandrov nem tud hibázni a büntikből, 71-67. A végén eladtuk a labdát, Coleman zsákolt, vége, 73-67. A hajráért nagy kár, hiszen a kezünkben volt a meccs. A TF ellen december 27-én ahzai pályán kell javítani.