Kikaptunk a Tisza partján: Szeged - Falco 98-77

2018.03.24

A súlyos vereség után és mivel a Körmend hazai pályán legyőzte az Alba Fehérvárt, elveszítettük előkelő 2. helyünket. Fotónk még a december végi, hazai Falco -Szedeák összecsapáson készült.

Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 98–77 (25–18, 27–12, 24–23, 22–24)
Szeged, Újszegedi Sportcsarnok,
V.: Praksch P., Gál J., Fodor A. (Farkas J.)

Szeged: Boltics 7/3, Wirth 19/9, Fortune 27/9, Csirics 12/6, Sulovics 21. Csere: Juhos 4, Vágvölgyi 5/3, Kerpel-Fronius G. -, Bonifert 3/3, Goldring -, Mike -.

Falco: Govens 13/3, Perl 16/3, Váradi 15/6, Borisov 3, Taylor 13. Csere: Tóth N. 6, Norfleet 2, Pustahvar 9/3, Dancsecs -, Kucsora -.

Az 1-2. negyedet nagyon eladtuk, az eslő 10 percet 25-18-ra, míg a másodikat 27-12-re veszítettük el, itt már elment  a meccs.

3. negyed: ez a játékrész A. Ciric triplájával kezdődik, már 55-30, ekkor Taylor száépít. Nagyon nem mennek a kinti dobások, pedig csak azokkal tudnánk közelebb jönni. Wirth is triplát szór, már 60-34. taylor tartja a lelekt a mieiinkben ezekben az igen nehéz percekben, majd Perl-tripla, 60-39. Nagyon nem megy, ha nem kapcsolunk, akkor ebből súlyos vereség lesz, 3 perccel a negyed vége előtt 70-43. Pustahvar triplája szállt be pontosan, majd Govens és egy szegedi szólalkozik össze, áll a játék, 71-48.

4. negyed: itt az utolsó 10 perc, ez nem a mi napunk, legyünk rajta túl gyorsan.  Juhos pontjai után 78-55.  Perl duplája, majd Pustahvar triplája és újabb duplája után 80-62, a hazaiak kérnek időt. Megint sorozatos hibák és újra a Szeged szórja a pontokat, már 88-62. A meccs vége előtt 4 perccel Váradi is bedobott egy távoli 3 pontosat, így 90-65. Az utolsó 2 percben sokat áll a játék, kicsit közelebb jövünk, de csúnya így is, 98-77.