Kiütöttük a bajnokot: Falco - Alba Fehérvár 94-66

2017.10.07

Nem kisebb volt ma este a feladat, mint a bajnoki címvédő legyőzése.  Nos, a vártnál sokkal magabiztosabban sikerült védeni a hazai várat, nem lett meg a száz pont , de a győzelem igazán fölényes lett. Borisov 28 pontig jutott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Alba Fehérvár 94–66 (21–22, 18–15, 34–17, 24–12)
Szombathely, Aréna Savaria, 2500 néző
V.: Cziffra Cs., Söjtöry T., Rácz Zs. (Dr. Valovics)

Falco: Govens 7/3, Perl 21/3, Váradi 13/9, Borisov 28/12, Tóth N. 8. Csere: Norfleet 13/9, Zsigeranovics 4, Pustahvar -, Hódi -, Kucsora -, Kovács B. -, Dancsecs -.

Alba: Hill 6, Harris 11/3, Markovics 12/3, Fenner 9, Keller Á. 12. Csere: Keller I. 4, Filipovity 4, Kovács Á. 6, Varga M. 2.

Szép volt, fiúk!

4. negyed: az utolsó negyed elején sok a hiba, a lényeg azonban, hogy tartjuk az előnyt, Váradi-triplával már 77-56. Ez a meccs eldőlt, 7 perccel a vége előtt a mágukus 23 ponttal vezetünk, 79-56. Dobópárbaj a negyed közepén, újabb Alba-időkérés 85-61-nél. Perl-dupla után felállva tombol a közönség, 90-61. Csak egy kérdés maradt 4 perccel a vége előtt, hogy meglesz-e a százas?Tóth Norbi már 94-re növelte a pontjainkat.  Borisov helyett Hódi a pályán, vastaps a jutalma a 28 pontos erőcsatárunknak. A vége 94-66 lett.

3. negyed: Markovic-pontokkal indul a 2. félidő, majd Keller-zsák és már ők vezetnek, 39-41. Norfleet-tripla, majd újra Keller, és Govens-tripla, 45-43  Norfleet-dupla és Borisov-tripla után Alba-időkérés, 50-43. Norfleet triplára szakosodott, egymás után kettőt is beszór, már 56-47. Borisov sem tud hibázni, újabb tripla, 59-47, újra időt kell kérnie az Alba mesterének. Hiába a játékmegszakítás, Borisov már 21-re növeli az előnyünket, ezzel a triplával ő már 24 pontos, az állás: 68-47.  Az utolsó negyedre 70-54-nél fordulunk rá.

Szünet.

2. negyed: Markovic pontjaival indul a negyed, majd Perl-dupla, 23-25. Egymás után kettő Zigeranovic-dupla, 27-29. nagyon jókor jön a Perl-tripla, 30-31 ezzel. Sekulovic-időkérés, kell a nyugalom, most nagyon ideges a csapat. Norfllet szándékos faultja után a fehérváriak bedobták a büntetőket, majd Borisov révén mi is, 32-33. A negyed 8. percében Váradi ,,betakarta" Kellert, óriási sikert aratva ezzel. Megállt  a pontgyártás, jön is a fehárvári time-out. Váradi pontok után, 34-33-nál újra itt az előny. Aztán megint Alba-dupla, de Perl megint megfordítja az eredményt, 36-35 ide! A végén még belefért egy Filipovic-dupla, sőt, a dudaszó pillanatában még egy Borisov-tripla is, 39-37! Borisov 13 pontos! Perl 11, Váradi 7, Zigeranovic 4, Govens és Tóth N. 2-2 pontnál jár.

1. negyed:  az első kosarat Fenner szerezte, majd Borisov egyenlített, 2-2. Aztán Keller zsákolt, majd Harris dupla, Borisov büntetők és Tóth Norbi tempó, 3 perc után 6-6 az állás. Nem állunk le, Perl is betalál, 8-6-nál először vezetünk. Borisov nem tud hibázni, de Váradi sem, a triplával már 13-6.Ezzel 11-0-ás rohamot produkáltunk. A negyed közepén 15-10 az állás, majd Keller pontokkal 15-14-re zárkózik az Alba. Újabb Borisov-dupla, már 8 pontos, ezzel 19-16. Filipovic büntetőkkel újra az Alba vezet, 19-20. A negyed utolsó másodperceiben Govens értékesítette a büntetőket, majd egy Alba-tempó zárta a negyedet, 21-22.

A mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Tóth N. összeállításban léptek pályára. A feldobás után Keller ütötte el a labdát.
ITT már megírtuk, hogyan vélekedik Tóth Norbert a meccs előtt, lassan jön a ,,megismételt" bajnoki döntő.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag bajnoki meccset kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak!