Könnyed hazai siker: Falco KC - Szolnoki Olaj 81-63

2019.11.23

Ma is megőriztük a hazai várat! Az első percek után csak az volt a kérdés, mekkora lesz a végén a különbség.

Falco KC - Szolnoki Olaj 81-63 (21-13, 23-15, 17-10, 21-25)

Az 1. negyedben a mieink a Hooker - Váradi, Benke, Washington, Reddic összeállításban léptek pályára. Az első kosár Váradi révén a miénk, majd Benke büntetőkből és zsákolásból volt eredményes, 2 perc után 6-0 állt az eredményjelzőn. Az első szolnoki pontok Smith neve mellé kerültek fel. A játékrész közepén Jones által felzárkózott az Olaj, 11-7. Reddic látványos zsákolása, majd Váradi és Perl újabb duplája mindenkit megnyugtatott, 17-9-nél jött is a szolnoki időkérés. A negyed végén még 2-2 kosár esett, 24-13.

A 2. negyedet Filipovity triplája nyitotta, majd itt és ott is sorakoztak egymás után a duplák, aztán a negyed közepén megléptünk, 32-20-nál kért időt a vendégcsapat trénere. Hiába, Perl tovább növelte a fölényt, és már 11 pontos. Hooker emberrel együtt bevágta a triplát, majd Kovács P. válaszolt egy középtávolival, 38-25. Váradi után Washington is beszórt egy triplát, 44-28.

Szünet.

A 3. negyedben Smith kezdte el a kosárgyártást, nálunk a 4. percben Benke Szilárd zsákolása okozta az első hazai vstapsot, 46-30. Nagyon gyenge dobóformát mutattak ebben a játékperiódusban a csapatok, 5 perc alatt összesen 6 pont esett, 48-30-nál jött is az Olaj mesterének újabb időkérése. Sok a hiba mindkét oldalon, kevés a pont. Filipovity látványos zsákolása törte meg a csendet, 53-35. Ezt követően először lett 20 pont a távolság a 2 csapat között, 55-35, majd 58-38, a negyed végén pedig Váradi triplája még inkább növelte az előnyt, 61-38.

A 4. negyed elején Filipovity, majd Lake kosara után 66-40-et mutatott 8 perccel a vége előtt az eredményjelző. Hooker sem adja alább, újabb tripla, 69-42. A negyed közepén Perl  büntetői után már 30 pont feletti a differencia, 73-42. Filipovity újabb triplája után már zúgott a ,,mi leszünk a bajnokok!". Hooker pontjai után, 78-42-nél időt kért megint a szolnoki vezetőedző. Váradi csent egy labdát, majd a ziccert is bedobta, jöttek a fiatalok. Verasztó, Sövegjártó, Körmendi, Krivacsevics, Lake a pályán. A hajrában közelebb lépett az Olaj, Verasztó büntetőjénél azt kiabálta közönségünk, hogy ,,játszik az ifi". A végeredmény: 81-63. Szép volt, fiúk!