Kupadöntősök vagyunk!!! Falco - Jászberény 96-70

2019.02.15

A Zsíros Tibor Magyar Kupa 1. elődöntőjében a Körmendet búcsúztató jászságiakat vertük el, de nagyon! Szombaton Magyar Kupa döntőt játszunk! Jöjjön mIndenki Győrbe!

Falco - Jászberény 96-470 (31-15, 20-20, 20-13, 25-22)

1. negyed: a mieink a Govens - Váradi, Bíró, Bruinsma, Reddic összeállításban léptek parkettre. A feldobás után Bíróé a labda, majd Váradi dobta be az egyik büntetőt, 1-0. Reddic dupla, majd 2 Govens-tripla, 9-0!!! Időkérés!Egyelőre hiába Coleman csak 13-0-nál helyezte el az első berényi pontokat, 13-3. Bíró-tripla, majd Váradi és Govens pontjai után már 20-6! Pitts dupla után Balmazovic neve mellé is felkerülnek az első pontok, de Bruinsma is eredményes, 24-12. Minden játékosunk szárnyal és jó kedvvel játszik, 31-15.

2. negyed: Coleman pontjai nyitják a játékrészt, majd Perl eredményes, 33-17. Curry hiába dobja a pontokat, sajnos már a 3. személyijét is begyűjtötte, csere. Váradi jött vissza, majd Tóth Norbert is kosarat szerzett, 40-25. Zozó büntetői és Balmazovic triplája után 20 pont a különbség, Lazic újra időt kért, 45-25. Hiába, sokkal jobbak vagyunk, bár Pitts a hajrában rátett egy lapáttal, 51-35-nél, 4 másodperccel a szünet előtt időt kért Gasper Okorn.

Szünet.

3. negyed: a 3. percben már 4 csapatszemélyinél járt a berényi gárda, Govens kosara után 53-35. Pantelics pontjaival zárkózott a jászsági csapat, majd Váradi-tripla, 57-40. Bruinsma pontok, majd időkérés a berényiek részéről, 62-40, Ebben a játékrészben rengeteg a hiba, de mi vétettünk kevesebbet, Bruinsma kosara után már 66-45. Curry szenzációsan dobálja a kintieket, 71-45. Eldőlt?! Zúg a ,,mindenki szombathelyi!". 71-48 az állás az utosó 10 perc előtt.

4. negyed: a játékrész első sárga-fekete kosarát Bruinsma zsákolása jelentette. A vége előtt 6 perccel Coleman dobott 2 kosarat egymás után, de Bruinsma lecsitiította a berényi reményeket, 84-56. A hajrában Körmendi Bence és Hódi Patrik is szerepet kapott. Perl dupla, a vége kiütés, 96-70!!!

A döntőben a Falco!!! Nagy Falco hozd el a kupát - harsogta a mintegy zerfős szombathelyi közönség Győrben. Már csak 1 lépés hiányzik, de vajon ki lesz az ellenfél?