Magabiztos győzelem idegenben: MAFC - Falco 78-88

2018.01.27

A fővárosban szerepelt ma este csapatunk és meggyőző játékkal tovább gyarapította az idegenbeli győzelmek számát! Fotónk az őszi hazai meccsen készült.

MAFC – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78–88

(14–24, 16–21, 18–20, 30–23)
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok, 1000 néző
V.: Ádám J., Rácz Zs., Balogh Gy. (Balogh L.)

MAFC: Hot 20/6, Fodor 15/6, Lakits 1, McCray 14/6, Cvetkovics 14/6. Csere: Misek 8/6, Lakosa 4, Peringer -, Katona 2, Bordács -.

Falco: Govens 19/6, Perl 14, Váradi 7/3, Pustahvar 7/3, Tóth N. 13. Csere: Norfleet 23/12, Zigeranovic 5.

4. negyed:  nagyon bealudtunk, két perc alatt felzárkózott a MAFC 58-65-re. Hiába az időkérés, egyelőre még nem tértünk magunkhoz, 6 perccel a vége előtt 65-69.  A játékidő vége előtt 4 perccel 66-74, újabb time out. Kijöttünk a szorításból, talán megvan a meccs. Két perccel a vége előtt 71-79. A MAFC edzője kikérte a 3. idejét is. Egy perccel a vége előtt 73-84. Tóth Norbert dobta az utolsó kosarunkat, a végeredmény 78-88 lett.

3. negyed: ezt a játékrészt is jól kezdtük, két perc elteltével 35-52 az állás. A negyed vége előtt 1 perccel 46-62, de Norfleet még dob egy ziccert a végén, ezzel 48-65-tel megyünk neki az utolsó 10 percnek.

Szünet.

2. negyed: továbbra is jók vagyunk, magabiztosan vezetünk, 2 perccel a félidő vége előtt 25-39-nél Perl már 9 pontnál jár. Időkérést jegyezhetünk fel 27-41-nél. A végén még beesett egy hazai tripla, 30-45 az állás. Govens 15 pontot gyűjtött a 2 negyed alatt.

1. negyed: a hazaiaké lett a feldobás után a labda, majd az első kosár is, de Perl büntetői után, 2-3-nál már mi vezettünk végig a negyedben. Az első játékrész után 14-24 állt az eredményjelzőn.

A mieinket a Váradi - Perl, Govens, Pustahvar, Tóth N. összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic. Sajnos Borisov derékfájdalmak, Dnacsecs pedig a junior meccsen szerzett sérülése miatt nem áll rendelkezésre.

Ha IDEkattint elolvashatja a meccs előzetesét, illetve csapatkapitányunk várakozásait.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!

Az alábbi linkre akttintva élőben nézheti a meccset.