Magabiztos siker a szomszédok ellen: Falco - ZTE 88-82

2017.11.18

A ZTE ellen is megvédtük a hazai várat! Egy negyedig sem volt kérdéses, ki nyer. Perl Zoltán 21 ponttal lett a mezőny legjobbja.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Zalakerámia ZTE KK 88-82 (29-16, 16-19, 18-16, 25-31)
9. forduló

Aréna Savaria , 3000 néző
V: Benczur T., Balog Gy., Minár L. (Bodrogváry I.)

Falco: Govens 15/6, Perl 21/3, Váradi 12/6, Boriszov 16/12, Zsigeranovics 5 Csere: Norfleet -, Tóth 8, Pustahvar 11/9.

ZTE: Vaughn 12/12, Horváth Á. 11/9, Benke 12, Szabó Zs. 12/3, Radic 18 Csere: Mohácsi 3/3, Jeffers 8, Kinney 6, Kis -.

Szép volt, fiúk!
4. negyed:
 Vaughn, majd Pustahvar is triplát dobott, 66-54. Folyamatos a 10 pont körüli előnyünk, a negyed közepén 74-64. Borisov nagyon odateszi magát, de Pustahvar is termeli a pontokat. Zúg is a Szása, Szása, 82-67-nél kért időt a ZTE mestere. A vége előtt 3 perccel Vaughn 3 pontosával 82-72 az eredmény. Váradi triplája megnyugtat mindenkit, 85-75 , már csak 1 perc. A végén újabb triplát szór a cséká, 88-82 lett a vége.

3. negyed: a játékrész Tóth Norbi duplájával és Borisov triplájávan indul, 50-35. MIndkét csapat megtorpnat a negyed közepén, majd Perl talált be újra, 54-39. Borisov tripla nagyot szólt 57-43. Közben zúg a 3000-es nézőtérről a ,,sárga-feketék" és a ,,Zeg-Zeg-Zeg, Zalaegerszeg". 12 pontos fölénnyel, 63-51-gyel fordulunk rá az utolsó negyedre. Perl 19 pontnáál jár.

Szünet. Perl 15, Govens 13 pontnál tart.

2. negyed: a ZTE nagyon bekezdett, 1 perc alatt 7 pontot szórtak, mi egyet sem, Sekulovic mester azonnal reagált, 29-23. Govens triplája jókor jön, de nagyon nem megy most, a negyed közepén 33-31. Vissazjön Perl és Borisov. Tóth Norbi kosara is megfelelő pillanatban hullott be, majd Váradi ziccere jelzi, hogy visszajöttünk a meccsbe, 39-31. Mesteri akció végén Tóth Norbi volt ismét eredményes, ráadásul a dupla után még büntetőzhetett is, igaz ez nem jött be, 45-35 a szünetben az állás.

1. negyed: a feldobás után miénk a labda, de az első kosár Horváth Ákos révén a zalaiaké, aztán Perl jött, 2-3. Benke-, majd Váradi dupla, 4-5. Perl révén először vezetünk, majd Govens-tripla, 9-5. Zigeranovic pillanatai jöttek, ezekben a percekben Ő termelte a pontokat, a negyed közepén már 14-5. Zárkózik Benke révén a ZTE, de Perl triplája lehűti a kedélyeket, 21-11. Perl nagyon megszórta magát a negyed második felében. Eddig nagyon sima, 29-16.

A mieink a Váradi - Govens, Perl, Borisov, Zigeranovic összeállításban lépnek pályára.
ITT olvashattak Váradi Benefek várakozásairól, lassan kezdődik a meccs.
17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag bajnoki rangadót kívánok minden kedves sportrajongó olvasónknak!