Magabiztosan vertük az örök riválist: Falco - Körmend 95-79

2021.03.23

A rangadó teljes 40 percében a mi csapatunk akarata érvényesült. Legeredményesebb játékosunk a 21 pontig jutó Keller Ákos volt, amerikai légiósunk, Evan Bruinsma 19 egységet termelt!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Egis Körmend 95-79 (18-14, 25-18, 26-26, 26-21)
Bajnokság, 23. forduló
Szombathely, Arena Savaria
V.: Kapitány G., Frányó P., Nagy V. (dr. Páli K)

Falco: Anderson 8, Váradi 15/3, Benke 11/6, Kovács 2, Keller 21/3. Cserék: Doktor 8/3, Barac 11, Bruinsma 19/9, Dancsecs -.

Körmend: Ireland 17/6, Takács 4, Thames 7/3, Simons 5/3, Taylor 14. Cserék: Németh -, Mócsán 26/15, Ferencz 4/3, Durázi -, Tóth 2, Balogh -.

Az 1. negyed első perceiben több dobás is kimaradt mindkét oldalon, majd Takács K. szerzett vezetést a vendégeknek, amelyet Benke Szilárd egalizált, 2-2, Keller szerzett vezetést a 3. percben, majd Ő növelte tovább az előnyünket, 6-2. Miután Anderson duplája és Benke triplája is célba ért, 11-2-nél a piros-feketék mestere kért időt. A negyed közepén Kovács B. is betalált közelről, ezután Taylor zsákolt, 13-4. Szili is nagyon betömte, Ferencz pedig távolról talált be, 15-9. Az utolsó percben Doki triplája szállt be, erre Mócsán válaszolt egy hasonló távolságú hármassal, 18-14.

A 2. negyedet Bruinsma ls Mócsán triplája nyitotta, 21-16. Ezután Taylor és Benke pontjait jegyezhettük fel, majd Barac büntetői kerültek a helyükre, 25-18. Korábbi centerünk, Tóth N. is feliratkozott a pontszerzők közé, erre Barac válaszolt, 29-20. A körmendi irányító, Ireland triplája után ugyanő büntetőből, Takács K. pedig labdaszerzés után növelte a körmendi pontokat, 29-26-nál jött is az Okorn-féle time-out. Keller és Váradi pontjai után 33-26-ra vezettünk. Thames pontjaira Keller zsákolással felelt, 36-28. Ezután Keller Ákos hármasból is betalált,Thames pedig büntetőkből volt eredményes, 40-32. A félidő utolsó másodperceiben már egyik csapat sem talált a gyűrűbe, 43-32 állt az eredményjelzőn.

A 3. negyed Keller mesteri zsákolásával kezdődött, majd Bruinsma pöcizett, 47-32. Taylor büntetőkből szerzett pontjaira Bruinsma felelt, 49-34. Constantinides kért újra időt, aztán Simons dobott ziccert, 49-36. Mócsán pontjaira Bruinsma válaszolt, aztán Váradi duplája érkezett, 53-40. Körmendi védelmi hiba után Keller újra zsákolt, de Taylor is behúzta, 55-42. Mócsán triplája után Benke 3+1 pontot szerzett, 59-45. Ireland szépített, majd Ferencz is eredményes volt, 59-48. A játékrész hajrájában Bruinsma 2+1 pontja szállt be, Mócsán pedig újra hármast szórt, 62-51. Ireland büntetőire Bruinsma válaszolt csont nélküli triplával, 65-55. Az utolsó percben Bruinsma és Mócsán is távolról talált be, 69-58.

A 4. negyed elején Mócsán már a huszadik pontját szerezte meg, ezt Ireland toldotta meg egy hármassal, 69-63. Barac duplája következett, majd Beni növelte pontjainkat, 73-63. Mócsán újabb triplájára Anderson 2+1 ponttal felelt, továbbra is magabiztos volt ekkor az előnyünk, 76-66. Ireland pontjai után Keller kapott technikait, 76-70. Aztán Keller terrmelt újabb 4 pontot, ezzel újra 10 volt közötte, 80-70. Doktor ziccerre után a vendégek mestere kért időt újfent, de hiába. Keller betakarta Mócsánt, Váradi pedig közelről és távolról is hibátlan volt, 11-0-ás rohanásunkkal már 87-70. Ez eldőlt!!! Simons és Thames triplájára Doktor felelhetett büntetőkkel, 88-76. Ezután pedig zsákolt is egyet Doki, Váradi pedig ziccerből volt sikeres, 92-76. A meccset Mócsán pontjai zárták, de a 95-79-es fölényes győzelmünk önmagáért beszél.

Szép volt fiúk, oda-vissza legyőztük a piros-feketéket! Folytatás szombaton, az alapszakaszt záró meccsen, az Alba Fehérvár otthonában!