2018.06.03

Győztünk, de a háborút kedden vagy csütörtökön fejezhetjük csak be.

Falco - Alba 86-82 (18-31, 22-16, 20-22, 26-13)

A párharc állása 2-1 ide!

4. negyed: fehérvári triplával, majd 2 norfleet-duplával indult az utolsó játékrész, 64-72-nél állva tombol a hazai publikum. Zúg a ,,Mindenki szomabthelyi!' Tóth Norbi kosara, majd újra Norflleet, 68-72-nél időt kért Dzunic. Borisov-tripla, majd Norfleet-tripla, de Simpson is elrejt egyet, 74-75, amikor még 5 perc van hátra. A vége előtt 4 perccel Harris pontozódott ki, majd perl dobott ziccert, 76-77. Borisov pontai után 78-77 ide!!! Norfleet-triipla 81-77, de még mindig van hátra 2'32".  Hill dobott be egy büntit, 81-78, utolsó perc. A mieinknél Borisov szintén csak egyer dobott be, 82-78, majd nagyon hamar szabálytalankodott Goven, így újabb büntik jöttek, Simpson nem hibázott, 82-80. Letámad az Alba, kipattan a labda, Hill is lemehet, neki is ez volt az 5. hibája, Norfleet büntet, 84-80. Az Alba nem adja fel, szépjtenek, 84-82, amikor Sekulovic kért időt, 22,8 másodperccel a vége előtt. Perl mindkettőt beszórta, 86-82. GYŐZELEM!

3. negyed: Váradi újra a pályán, Taylor zsákolt, Lóránt pedig triplát szórt, akárcsak Borisov, 47-52. Govens 3 büntetőjét 2900 néző látta a helyszínen, ahogy azt is, hogy Borisovval szemben szabálytalankodtak a palánk alatt, a pontos labdák után 54-55. Aztán megint az Alba kapott lábra, 55-65-nél újabb Sekulovic-időkérés. Govens-dupla, majd perl-pontok, 60-65. A negyed vége a vendégeké, 60-69.

A szünetben Hódi Patrik vehette át a Horváth Zoltán Emlékdíjat, majd a hungarysport.hu támogatásával az elmúlt napokban zajlott játék eredményhiretése, díjátaása következett.

2. negyed: az első kosárszerző Perl Zoltán, aztán megint jött az Alba-tripla, de Norfleet is tud ilyet, 25-34. Rengeteg a vélt vagy valós szabálytalanság, most kell a buzdítás. Jött is és Pustahvar triplája, 30-34. Most Dzunic jelezte a time-out-ot. Taylor harcolta ki a következő pontokat, Ezt követően mindkét csapat megtorpant, nem mentek se a közeli, se a távoli dobások, ráadásul Pustahvart le kellett hozni, mert összeszedte 3. személyijét, Aztán 2 eladott labda után megint az Alba lépett el, 32-41-nél újra Sekulovic kért időt. Borisov-tripla, majd az utolsó percben egy fehérvári zsákolás és még egy Borisov hármas, 40-47 a szünetben az állás.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállításban kezdtek. A feldobás után a vendégeké lett a labda, az első percekben váltva estek a kosarak, a negyed közepén aztán egy fehérvári tripla után ellépett az Alba, 7-14. Harris már 9 pontos, 4 triplájuk hullott be eddig, közben mi elég sokat hibáztunk, 14-24-nél Sekulovic mester időt kért. Sajnos egyelőre ez sem segített, az Alba pontosabban dobott, főleg a kintieket, 18-31. Sajnos Váradi sérülése kiújult, egyelőre lejött.

17.55 - Jó estét és kiváló sportélményt, valamint hazai kosarakban gazdag elődöntős meccset kívánok minden kedves olvasónknak!