Mestermérleg!

2021.05.25

Élmény az Aréna Savariában játszani.

Gasper Okorn: Egy végletekig kiélezett csatát vívtunk. Idegesen kezdtük a mérkőzést, mintha a játékosaim túlságosan is átérezték volna az összecsapás súlyát. Több tiszta helyzetünk is kimaradt, míg a Szolnok - Badzimmal az élen – extra dobásokat is értekesített. Voltak buta eladott labdáink is, amikből gyors kosarakat kaptunk, így lett előnye a vendégcsapatnak. Még mielőtt folytatnám az értékelést és az 5. meccsre való hangolódást, hadd emlékezzek vissza kicsit. Ez a meccs volt az idei szezon utolsó mérkőzése az Aréna Savariában és emiatt valamit el kell mondanom. Köszönöm ezt a három évet Szombathelynek. Beleszerettem ebbe a városba, ebbe az Arénába, ebbe a csapatba. Nagyon büszke vagyok arra, hogy mindhárom évben győztesen vívtuk meg utolsó hazai mérkőzésünket, ezt nem veheti el Tőlünk senki. Büszke vagyok az idei csapatomra, hiszen olyan, általunk nem befolyásolható, külső körülmények értek minket, amiket előre nem láthattunk. És Mi mégis itt vagyunk! Nem estünk szét, ahogy a döntő 4. összecsapásán is nagyon nehéz helyzetből jöttünk vissza. Ha bárki azt hiszi, hogy szerdán idegesen, félve, nyomással kell pályára lépnünk Szolnokon, az téved! Ebben a szezonban mindent megtettünk. Megnyertük a Kupát és a BCL-ben is sikeresen szerepeltük. Egy dolgot megígérek, MINDENT meg fogok tenni, hogy feltegyük az I-re a pontot. Az 5. meccsen 50-50% esélye van mindkét csapatnak, bármi megtörténhet!

Gasper Potocnik: Először is gratulálok a Falco csapatának, mert nagyot küzdöttek és nehéz helyzetből tudták megszerezni a győzelmet. Nagyon jó úton haladtunk, hogy a 4. mérkőzésen le tudjuk zárni a párharcot, ám egy mérkőzés 40 percig tart. Úgy érzem 35 percen keresztül kontrolláltuk az összecsapást, a saját akaratunk érvényesült. A negyedik negyedben több mezőnyjátékosom is fault problémába került és talán ez szelősebbé tette a védekezésünket. Ott volt a játékosaim fejében, hogy nem akarnak kipontozódni, így gyengült az 1-1 elleni védekezésünk, amiből a Falco szépen felzárkózott és egymásra talált a nézőivel. Önbizalmat szereztek és végül sikerült megnyerniük a találkozót. Sajnálom, hogy elszalasztottuk ezt az esélyt, de nem ez volt az utolsó. A sport ilyen. Az állás 2-2 és szerdáig még van egy kis időnk felkészülni, átgondolni az előttünk álló feladatokat.