Mestermérleg!

2020.12.04

Így értékelt Gasper Okorn és Ante Nazor.

Gasper Okorn: Először is gratulálni szeretnék a fiúknak le a kalappal előttük. Nagyon nehéz egy hónap áll mögöttünk, de a játékosaim pozitívak és motiváltak maradtak és ezt köszönöm Nekik. Nagyon jó irányban haladunk, annak ellenére, hogy a novemberi fizikális állapotunkhoz képest 50%-osak vagyunk. A mérkőzéssel kapcsolatban, azt kell, hogy mondjam, az első félidő volt a lényeges. Igyekeztünk kellően rotálni a csapatot, hogy maximum 10-11 percet játszanak a játékosaim. A rotációnak köszönhetően frissen tartottuk a fiúkat, ezért tudtunk váltani a negyedik negyedben. Igazi csapat munka volt, nem az számított ki, mennyi pontot dob.
Kyan remekül védekezett és önzetlenül szolgálta ki társakat. Strahinja Milosevics hatalmasat küzdött palánk alatt és Szili is a 11 pontja mellett levette a pályáról Delast, a ZTE legveszélyesebb játékosát. Végül, de nem utolsó sorban meg akarom köszönni a ZTE és a Szeged csapatának, hogy ma játszhattunk. Az Ő rugalmasságuk nélkül – mindkét csapat tolta a bajnokiját – nem tudtunk volna kiállni. Nagyon köszönöm Nekik!

Ante Nazor: Három negyeden keresztül partiban voltunk a Falco csapatával, akiknek ezúton gratulálok. Az utóbbi mérkőzésekhez képest léptünk előre és jó úton haladunk. Volt energia a játékunkban csapatként játszottunk és amikor ez változott, akkor ment el a mérkőzés. Sok támadó lepattanót engedtünk ellenfelünknek, ez megbosszulta magát, ezen javítanunk kell. Mérkőzésről – mérkőzésre gondolkodunk, szombaton Szegeden folytatjuk.