Miénk a 2.hely: Falco - Körmend 89-75

2018.05.09

Simán nyertük a rangadót és ezzel magabiztosan megszereztük a 2. helyet!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 89–75 (26–16, 20–17, 18–19, 25–23)
Szombathely, Aréna Savaria, 2850 néző
V.: Benczur T., Győrffy P. A., Söjtöry T. (Hartyáni Zs.)

Falco: Govens 17/6, Perl 16, Váradi 9/3, Borisov 13/6, Taylor 10. Csere: Pustahvar 3, Norfleet 19/9, Tóth N. 2.

Körmend: Wright 16/6, Fanning 17/6, Hollins -, Ferencz 7/3, Davis 12. Csere: Tuoyo 14/3, Halász -, Bán -, Csorvási 9, Németh -.

4. negyed: az utolsó 10 perc Csorvási pontjaival indult, majd ugyanőő akadályozta meg szabálytalanul a Falco-féle lerohanást. Hiába Govens a büntetőket és a triplát is hibátlanul szórja, 15 pontjával hirtelen a mezőny legeredményesebb játékosa let, 69-54. Taylor újabb zsákolása, majd Perl és Norfleet ziccere, eldőlt a meccs, 75-57. Norfleet is felzárkózott 14 pontjával a legjobbak közé, 78-59. Nagyon megy a csapatnak, Norfleet kitűnően dobja a triplákat, 83-68. A hajrá is a miénk, Borisov dupla és szól a cinege...89-75 lett a vége, szép volt, fiúk!

3. negyed: a 2. félidő Tuoyo kosarával indult, majd Taylor talált be, 48-35. Wright triplájahozta közelebb a vendégeket, 52-43. Elég gyengén dobtunk eddig ebben a negyedben, majd Borisov cáfol rám egytriplával, 55-43. Taylor zsákolása után 2 gyors ziccerrel zárkózott még közelebbre a örmend, 57-49. A 28. perc végén újra időt kértek ak örmendiek, 59-49 az állás. Govens-tripla után a vendégek mindent megpróbálnak, de nem tudnak közelebb jönni hozzánk, 64-52.

Szünet

2. negyed: a játékrész Tuoyo pontjaival indul, majd Govens és Tóth N. is pontosan célzott, 30-18. Perl már 10 pontos a negyed közepén, amikor a vendégek edzője már egyáltalán nem képes elviselni a játákvezetői ítéleteket. Fanning pontjaival jöttek tízen belülre, 34-25. Jókor jött Norfleet magasan kivezetett triplája, 37-25. A szünet előtt 3 perccel Sekulovic-mester kért időt, 37-29-et mutatott ekkor az eredményjelző. Belelendültünk, Norfleet 1 perc alatt 5 pontot szórt, újabb vendég időkérés következett, 42-30. A negyed vége kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, 46-33.

1. negyed: a mieink a Váradi - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállításben léptek páláyra. A feldobás után Taylor pöcizte el a játékszert, majd az 1. kosár is az övé, sőt az első lepattanó is, aztán Govens is betalál 4-0. Óriási a hnagulatm bár a körmendi szektor nem telt meg, egyelőre mintegy 3 ezer néző figyeli a klasszikust. Davis-tripla, majd Váradi hárma, 8-2. Perl, Váradi és Taylor is kiválóan játszik, 16-5-nél először kér időt a körmendi mester. Borisov-tripla, majd 3 büntető után már 25-11 az állás. A negyed végére állandósult a 10 pontos különbség, 26-16 az állás.

17.55 - Jó estét és hazai kosarakban gazdag sportélményt kívánok mindenkinek!