Nagyon izgalmas lett a vége: Falco - Sopron 75-74

2019.01.05

Az első félidő után nem várt izgalmak közepette zajlott a 3. és a 4. negyed, az utolsó másodpercek nem a szívbetegeknek voltak valók. Nézegess meccsfotókat!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 75–74 (17–11, 22–18, 20–21, 16–24)
NB I/A. csoport, 14. forduló
Szombathely, Aréna Savaria, 2850 néző
V.: Földházi T., Söjtöry T., dr. Mészáros B. (Dr. Gencsev P.)

Falco: Govens 12, Váradi 7/3, Bíró 3/3, Bruinsma 16/6, Reddic 13. Csere: Curry 20/9, Balmazovics -, Tóth N. 4.

Sopron: Warner 20/6, Lemar 17/3, Gilbert 2, Takács 8/6, Gordon 18. Csere: Dénes -, Supola 2, Wiggins 7/3.

Az 1.negyedben jobban kezdtünk, Reddic duplával indult a meccs, majd Bruinsma tripla következett, már 5-0 volt. Nem volt megállás, 9-5-nél kértek időt először a vendégek. Bruinsma pontjai után 13-5-öt, majd Reddic találata után először alakult ki a 10 pontos differencia, 17-7. Tóth Norbert büntetői ugyan kimaradtak a végén, de így is 17-11-gyel vonultak pihenőre a csapatok.

A 2.negyed a Sopron számára kezdődött jobban, Warner triplájával 17-16 lett, de érkezett Curry hármasa, majd Tóth Norbert horogból talált be, 22-16 a javunkra. A negyed derekánál 24-21-et mutatott az eredményjelző, aztán Curry tripla jött menetrendszerűen, 30-26. Govens dupla, majd Bruinsma büntetők után, 35-28 állt az eredményjelzőn. Curry dupla után az utolsó percben újabb soproni időkérés következett, aztán Tóth Norbert újra helyreállította a 10 pontos fölényt, 39-29.

A 3. negyed szenzációsan kezdődött számunkra, Govens dupla, majd triplák, mert Váradi is dobott ilyet, így 48-35 volt az állás a negyed derekán. Bíró triplája után, 51-36-nál soproni időkérés jött. Aztán feltámadt a Sopron, Gordon 51-38. Ezután Okorn kért időt, 53-40-nél. Govens-Váradi mesteri akció végén már 57-41, majd közelebb jött a Sopron, az utolsó 10 perc előtt 59-50 volt az állás.

A 4. negyedet is nagyon jól kezdtük, Govens, majd Curry, így 63-50 volt az állás, jött is a Sabáli-féle time-out. Az időkérés után Curry tripla, 66-52, majd újra Ő büntetőzött és 17 pontos lett. Aztán fordult a kocka, Lemar 71-65-re hozta fel a vendégeket és 3’40”-nel a vége előtt Okorn-időkérés jött. Curry-kosár, 73-65, majd Warner 3 pontjával 74-70 lett. Warner pontjai után 1 perccel a vége előtt 74-74. Aztán Reddic dobhatott 2 büntetőt, amiből egyet értékesített is, majd a lepattanót a soproniak szerezték meg 4 másodperccel a vége előtt, de Lemar kihagyta a távolit, így 75-74 lett a végeredmény. Győztünk és ez a lényeg!