Nagyon szoros meccsen: Szolnoki Olaj - Falco KC 82-76

2018.06.10

A döntő 1. meccsén 5-6 percen keresztül vezettünk is, végig szoros volt a meccs, de a hajrája jobb volt az Olajnak.

Szolnoki Olaj - Falco KC 82-76 (20-13, 20-25, 20-15, 22-23)

4. negyed: a negyed aylor begyűjtötte Andricon 4. személyijét. Kovács P. pontjaival újra 10 pont feletti  akülönbség sajnos, 64-53. Borisov szépít, de újabb hazai kosár, 66-55-nél Srecko Sekulovic újra időt kért. Vojvoda-tripla, browning duplái utánnagyon úgy tűnik, hogy eldőlt a meccs, 73-57. Taylor szerzett lepattanót, majd pontokat, 73-59. Borisov, majd Taylor dupla, 73-63-ra zárkóztunk, de már 4 percnél is kevesebb van hátra. Perl szenzációs, újabb 2+1 pont, 73-66, Zozó 18 ponttal a legeredményesebb a mezőnyben. Norfleet-dupla, már csak 5 pont a különbség! Perry-kosár, de Taylor is betalál, 75-70, amikor 2 perc a végéig. Borisov tripla a végén, Perry is beszórja, eldőlt, a végén még Perl-tripla, 82-76. Óriásit küzdöttünk, 7 emberrel játszva nagyon szorossá tettük a csatát.

3. negyed: perl-dupla, majd Váradi-tripla, 40-43!!! Mlosevic is beszórta, de norfleet is, 43-46. Jók vagyunk, a 24. perc végén vezetünk! Tóth Norbi-ziccer, majd Milosevic büntetők, 46-48. Vojvoda egyenlít, majd Borisov kihagyott triplája után Milosevic újabb pontjaival visszaveszik a vezetést, 50-48. Sekulovic időkérése után Norfleet 2+1 pontja, megint itt az előny, 50-51. Ford zsákolása, majd lejárt az idő a mi támadásunknál. Ezután Andric dobott Taylor mellett egy kosarat, majd elhibázuk a triplát, a következő támadásból viszont taylor eredményes, ragadunk, 54-53. Milosevic pedig megint büntetőzhetett, m imég egyet sem kaptunk, 56-53. A vége a hazaiaké, 60-53.

Szünet.

2. negyed: a játékrész Ford hármasával indult, amire Pustahvar-dupla a válasz. Kosáreső, szinte minden támadásból pontokat jegyezhetünk fel, nálunk Norfleet tartja életbena reményeket, majd cserélünk. Tóth Norbert és Váradi Benedek jött vissza. Perl Zozó elkapta a fonalat, a dupla és a 2 tripla után felzárkózunk 29-25. Ezután is jók vagyunk, előbb utolértük, majd egy félelmetes Váradi-tripla után 35-36-nál már eveztünk. Ford-tripla, majd Tóth Norbert duplája után 38-38-nál időkérés, és már csak fél perc a szünetig. Perry büntetőket értékesít, majd kihagyjuk az utolsó támadást, 40-38.

1. negyed: a párharcot a mieink a Váradi - Perl, Norfleet, Borisov, Taylor összeállításban kezdik. A feldobás után a miénk a labda, és az első kosár is. Norfleet-tripla. Perry is tud ilyet, majd Ford és Taylor pontok, 7-5. Ezután 2 szolnoki dupla és egy Váradi-tripla, 11-8. Milosevic is beköszönt, 16-8-nál Srecko Sekulovic időt kért, meg kell állítani a hazaiakat, mielőtt eltávolodnak. megnyugtató volt Perl triplája, majd a dudaszó pillantában egy Borisov-dupla, ezzel 20-13 az állás.

17.25 - Jó estét és kiváló sportélményt, valamint sárga-fekete kosarakban gazdag elődöntős meccset és győzelmet kívánok minden kedves olvasónknak!