Nehezen indult, de a vége sima lett: Falco - Szedeák 96-81

2017.12.29

Győzelemmel búcsúztatjuk az óévet, történt ugyanis, hogy nagyon nehezen, de szoros meccsen legyőztük a vendégeket.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák 96–81 (18–28, 27–19, 21–18, 30–16)
Szombathely, Aréna Savaria, 2800 néző
V.: Kapitány G., Praksch P., Horváth A. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 14/3, Perl 28, Váradi 7/3, Borisov 16/3, Zsigeranovics 4. Csere: Tóth N. 4, Norfleet 18/9, Pustahvar 5/3.

Szeged: Boltics 11/6, Vágvölgyi 2, Wirth 12/6, Csirics 24/12, Sulovics 12. Csere: Fortune 13/9, Révész 4, Kovács Á. 3.

Kipontozódott: Zsigeranovics (38. perc), ill. Sulovics (39. perc), Csirics (39. perc), Kovács (40. perc).

Szép volt, fiúk!

4. negyed: a szegediek büntetőkból, Norfleet ziccerből szerezte a pontokat a negyed elején, 70-67. Perl már 22 pontnál jár, majd Govens tripla a lehető legjobbkor, 75-67. Fortune szólt ki a hazai publikumnak, meg is lett a ,,jutalma", közben Zigeranovic zsákolt egyet, de nagyon szoros még mindig. A vége előtt 6 perccel 77-74. Ivan újabb kosarával már 81-74, de a Szedeák nem adja fel és azonnal szépít. A vége előtt 3 perccel időkérés, 83-76, de még nem dőlt el semmi, nagyon kapaszkodik a Szedeák. A végén Zigeranovic, majd Sulovic is kipontozódott, a technikai után Norfleet dobta hibátlanul a büntetőket, 89-81-nél szegedi időkérés. még másfél perc. Ciric is kiszállt, közben 10 közötte, 91-81. A vége sima lett, 96-81.

3. negyed: a mieinket 2800 néz figyeli, ahogy kijönnek a 2. félidőre. gyorsan lepergett az első 5 perc, tartja előnyét a Szeged, 51-54. Ezután Perl Zoli dobja pontosan a középtávoliakat és a ziccereket, ezzel zárkózunk, majd Borisov duplájával már vezetünk, 57.56. Másfél perccel a negyed vége előtt Perl, majd Norfleet dupláival 63-59 ide. A negyed végén felzárkóztak, 66-65.

Szünet. Govens 11 pontnál tart, Ciric 16 pontos a másik oldalon.

2. negyed: az első triplánk, Pustahvar követte el, 21-31. Egyelőre senkinek nem, még Govens dobásai sem jönnek be, 27-37-nél újabb időkérés. Ez már használt, Norfleet-, Govens-, és Váradi-parádával a negyed vége előtt 3 perccel már mi vezetünk, 39-37. A negyed vége megint a szegedieké, 45-47-tel vonulhatunk pihenőre. Ennél több kell.

1. negyed: a feldobás után az ellenfél büntetőkből szerezte első pontjait, de Borisov azonnal egalizált, 2-2. Aztán Ciric-tripla és Perl-dupla, 4-5. Sajnos Ciric nagyon elemében van, már 2 triplát szórt. 6-13. Ciric nem tud hibázni, már 10 pontos, jött is a hazai időkérés, 8-17. Hiába, nagyon jól védekezik a Szeged, és a távoliakat is nagyon jól szórják, 14-23 z állás 1 perccel a vége előtt. Enerváltan kezdtük a meccset 10 ponttal mennek a vendégek a negyed végén, 18-28.

A mieinket a Govens - Váradi, Perl, Borisov, Zigeranovic összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic.

Ha IDEkattint elolvashatja a meccs előzetesét, illetve Durázi Krisztofer várakozásait.