Nem sikerült a bajnoki rajt: Atomerőmű - Falco 84-68

2017.09.30

Itthon, a Horváth Zoltán Emléktornán magabiztosan vertük meg a Paksot, a bajnokság 1. fordulójában viszont az atomvárosiak nyertek simán .

Atomerőmű SE - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84–68 (27–20, 24–18, 22–13, 11–17)
Paks, ASE Sportcsarnok,
V:: Földházi T., Praksch P., Minár L. (dr. Páli K.)

ASE: Hinds 17/3, Medve 6/6, Allen 17/6, Eilingsfeld 10/3, Ogunyemi 11. Csere: Ruják 7/3, Barnies 11/6, Gulyás 5/3.

Falco: Govens 18/6, Perl 13/3, Váradi 9/3, Borisov 11/6, Zsigeranovics 4. Csere: Norfleet 9/3, Tóth N. -, Pustahvar 4.

Kipontozódott: Medve (38. perc).

4. negyed: a 15 pontos Govens révén szépítünk, 73-56, azonna lidőt is kértek a hazaiak, de Borisov tripla jelezte, még itt vagyunk, 73-59. A negyed felénél mindkét csapat megtorpant, percekig nem esett egyetlen kosár sem, majd magához tért - sajnos - az Atom és 4 perccel a meccs vége előtt már 78-59. Govens újabb tripla, már 18 pontos  alégiós, de hiába, a csapatnak nem megy, 80-64. A végén sem sikerült közelebb kerülni, megérdemelten nyertek a hazaiak, 84-68.

3. negyed: Egyelőre nem megy, Allen kosarával indult a 2. félidő, majd Zigeranovicnál fújnak támadó hibát, majd Medve Máté triplája után már 20 pont a különbség, 58-38. Norfleet a negyed közepén szeerezte első potjainkat, 58-40. Nem találunk rá a játékunkra, már 66-44. Govens duplával ért véget a negyed, 73-51, úgy tűnik ez a meccs elment?!

SZÜNET.

2. negyed: a hazaiak szerzik most is az első kosarat, Ogunyemi már 9 pontos, aztán újabb duplát szerez, nem tudjuk tartani, 31-20. Norfleet révén kerülünk közelebb, d emég mindig nagy a távolság, 33-24. Medve tripla, majd megint Ogunyemi-pontok, 38-24. most Perl tartja életben a reményeket, duplája után 41-28. Borisov tempója után időt kértek  ahazaiak, 41-30. Govens 8-nál jár az állás 43-33. A negyed végén Hinds zsákolt egy látványosat, majd Perl röviden engedte el a tempót és az utolsó másodpercben még ezt is kihasználták, 51.38!

1. negyed: a miénk a labda a feldobás után, de az első kosár a hazaiaké, Ogunyemi volt eredményes, de Ivan gyorsan válaszolt, majd Govens tripla, már 2-5. Váradi ziccere után Ruják is triplát szór, 5-7. Barnies triplája után, 13-10-es állásnál időt kért Srecko Sekulovic. Perl is megszerzi első pontjait, 15-15, de Eilingsfeld két duplája után már 19-15. Norfleet tripláj aszép volt, de azonnal jött rá a válasz, 27-20 az állás az első 10 perc után.

Az összecsapás előtt az EB-n résztvevő magyar csapat paksi és szombathelyi tagjait köszöntötték.

A Falco kezdője: Váradi - Perl, Govens, Borisov, Zigeranovic

17.55 - Jó estét és kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak.