Nem sikerült az idegenbeli győzelem: Alba Fehérvár - Falco 80-75

2019.03.02

Többhetes szünet után újra feldobták a labdát a honi kosárlabda bajnokság elit mezőnyében. A mieink a 2017-es bajnok, jelenleg 9. helyen álló Alba otthonában szerepeltek és ezúttal könnyűnek találtattak. Fotónk az őszi hazai összecsapáson készült.

Alba Fehérvár - Falco KC 65-56 (22-24, 23-20, 20-12, 15-19)

4. negyed: Reddic sikeres közelijével indult az utolsó 10 perc, 65-58. Aztán Lóránt kétszer is betalált, 69-58. Balmazovic faragott a hátrányból, majd technikai hibát vétett. Govens tripla, ezzel 6 ponttal a vége előtt 69-63. Freeman büntetői landolnak a kosárban, majd Govens dupla, 71-65, de már csak 5 perc! Cabezas tripla, majd Curry dupla, 74-67. Curry büntető, majd Govens dupla, 74-70! Az utolsó 3 perc jön, amikor időt kért az Alba Fehérvár. Freeman sikeres büntetői után Perl Zoltán csak az egyiket doba be a büntetők közül, 76-71 az állás 2 perccel a végső dudaszó előtt. A meccs vége előtt 1'22"-vel Okorn újra időt kért. Govens sajnos eladta a labdát, Freeman pedig sikeres közelivel büntetett, 78-71, újabb Okorn-féle time-out. reddic zsákolt, majd Perl közeli, 78-75. Aztán Zeno hűti le a kedélyeinket, 80-75. Curry kihagyta a 3 pontost, ez a vége, 80-75 maradt.

3. negyed: Jól kezdünk, Reddic és Perl, 45-48. Freeman, Reddic és Peterson kosarai után 54-50 az állás. Reddic büntetőzik, de csak 1 ment be, 54-51. Peterson büntetőzött, majd Lóránt és Cabezas is betalált ugyanonnan, 59-51. A negyed derekán időt kért Gasper Okorn. Perl, majd Lóránt pontjai, így 3 perccel a 3. negyed vége előtt 61-53. Cabezas büntetői után először 10 pont a különbség, 63-53. Balmzovic-tripla, nagyon kellett, 63-56. Az utolsó percben Tóth P. sikeres közelije, majd szünet, 65-56.

2. negyed: Peterson közelije, majd Govens pontjai 24-26. Aztán Zeno, majd Tóth P. 3 pontosa után 29-26. Prl közelihje és Bruinsma pontjai után a negyed derekán 35-33 volt. Freeman , majd Zeno, 40-33. Aztán Bruinsma és Balmazovic, majd Tóth P., 42-37. Reddic és Zeno, 45-39. A negyed vége a miénk, Reddic és Perl is betalált, 45-44.

1. negyed: a mieink a Govens - Curry, Perl, Bruinsma, Reddic összeállításban léptek parkettre. Freeman 3 pontosával indult a meccs, majd Reddic 4 pontja jött, 3-4. Aztán Lóránt és Freeman következett, majd Govens tripla, 7-8. Curry percei jöttek dupla, majd tripla, 7-13. Reddic, aztán Lóránt hozta közelebb az Albát, 9-15. Curry, majd Reddic zsákolása utá nmár 11-20 volt a 8. percben. Ezután Lóránt 2 triplát is szórt, 17-24, majd Cabezas is. A végén Keller közelije után 22-24-et mutatott az eredményjelző.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!