Óriási csatában, kétszeri hosszabbítás után: Falco - Sopron 114-109

2018.02.09

Végletekig kiélezett meccsen túlórázásra kényszerített bennünket a Sopron, de a második hosszabbításban - fantasztikus szurkolóinknak is köszönhetően - megvédtük a hazai várat!

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Sopron KC 114–109, h.u. (24–18, 20–30, 23–25, 23–17, 13–13, 11-6)
Szombathely, Aréna Savaria, 2700 néző
V.: Tőzsér D., Söjtöry T., Fodor A. (Várhalmi Zs.)

Falco: Govens 26/9, Perl 31/6, Váradi 14, Pustahvar 17/3, Tóth N. 7. Csere: Norfleet 11/9, Borisov 7/3, Zsigeranovics -.

Sopron: Parker 12/6, El-Amin 33/15, Takács -, Henderson 19/6, Watkins 27/3. Csere: Duvnjak 16/3, Mészáros 2, Dénes -, Kántor -.

Kipontozódott: Pustahvar (50. perc), ill. Takács (44. perc).

2. Hosszabbítás: Perl-ziccer, majd Pustahvar-dupla, de Parker is betalál, 2x is, másodszor tripla,107-108. Norfleet büntetőkkel megint mi vezetünk, 109-108, még 2 perc. Szása-dupla újra, ezzel 111-108. A vége előtt 1 perccel Henderson ütött oda, Govens most ,,csak" egyet szórt be, 112-109. Perl-dupla a végén, majd büntetőket is dobtunk a dudaszó előtt, Norflleet kihagyta, 114-109.  Szép volt, fiúk, nagy győzelem volt ez!!!

1. Hosszabbítás: Perl és El-Amin duplákkal indul az 5 perces ráadás, 92-92. Váradi pontok büntetőből, így már 95-92. Watkins egyenlít, 95-95. Sok a szabálytalanság a ráadás perceiben, ezúttal is Váradi dobja a büntetőt, de csak 1 hullik be, majd Perl növeli az előnyt, 98-95. Perl-hiba után Watkins nem tud hibázni, 98-97. Perl dupla az utolsó perc közepén, 100-97, majd Duvnjak-ziccer, 100-99. Govensnek odaütnek, jönnek a büntetők, hibátlann, 102-99. A vége előtt 14 másodperccel 102-100. Büntetőznek a csapatok, Parker, majd Henderson révén 103-103.

4. negyed: az első pontok a miénk, Perl büntetői és triplája révén 72-73, de Duvnjak mindig válaszol. A vége előtt 7 perccel 74-77. Tóth Norbi, majd Govens  precíz büntetői után 78-77-nél visszavettük a vezetést! Norfleet visszajött, lefogta Duvnajakot, majd beszórt egy triplát, így már 81-77. Pustahvar révén újra 4 pont az előnyünk, de Henderson 2x ia betalál, 3 perccel a vége előtt 83-83. Govens büntetők, Watkins ziccer, 85-85. Pustahvar triplája, majd újra Watkins-büntetők, 88-86. Watkins dupla, majd Govens büntetők a vége előtt 1 perccel, 90-88.  El-Amin dupla, 90-90, 5 másodperccel a vége előtt mi jövünk, de Govens elhibázta, 90-90, hosszabbítás!!!

3. negyed: az ellenfél 2 triplájával kezdődik a 2. félidő, közötte 10!!! Váradi szépít, 46-54. Triplaeső hullik, Watkins, majd Govens is betalál kintről, 49-57. Nagy a baj, El-Amin nem tud hibázni, újabb tripla, 49-63, El-Amin 27 pontnál jár. Govens 2 duplája után 53-63, soproni időkérés. Perl és Váradi dupla után 57-63. Zozó büntetői még közelebb hoznak bennünket, 59-63. Govens-tripla, majd Duvnjak is 3 pontost szór, de Govens még 1 lapáttal rátesz, 65-67. Duvnjak vákaszol megint, aztán Mészáros is betalál, 67-73.

Szünet. El-Amin 18 pontnál jár, nálunk Perl 9 ponttal a legeredményesebb.

2. negyed: Nagyon gyengén kezdtünk, Zigeranovic pár perc alatt 3 személyit gyűjtött be és rosszul is dobunk, 26-27-nél, a 13. percben vezettek újra, 29-33-nál időt is kért Srecko Sekulovic mester. Watkins duplája után már 29-37 volt, jókor jött a Borisov-tripla, 32-37. Ezután Borisov és Váradi dupláival zárkózunk, 36-39, jött az időkérés soproni oldalon! Jobb ebben a negyedben a Sopron, Henderson és EL-Amin viszi a szekerüket, aztán Perl dob kosarat, ezzel 44-48!!!

1. negyed: a feldobás után a vendégeké volt a játékszer, de az első kosár csak nehezen született meg, El-Amin triplája hullott be, majd középtávolról isbetlált, akárcsak Henderson, 0-7-nél Pustahvar szerezte az első hazai pontokat, 2-7. Tóth N. és Perl pontjai után, a 4. perc végén értük utol a vendégeket, 9-9. Aztán jött egy technikai a soproni mester ellen, így Govens értékesített büntetője már a vezetésünket jelentette, 10-9. A soproniaknál El-Amin, nálunk pedig Pustahvar nem tud hibázni, 15-14 az állás 7 perc után. Tóth N. hibátlan középtávolija után időt kértek a soproniak, 17-14-et mutatott ekkor az eredményjelző. A negyed vége is  amién, 24-18 ide!

A mieinket a Váradi - Perl, Govens, Pustahvar, Tóth N. összeállításban küldte a pályára Srecko Sekulovic.

Ha IDEkattint elolvashatja a meccs előzetesét.

17.55 - Jó estét és sárga-fekete kosarakban gazdag sportélményt kívánok minden kedves olvasónknak!