Óriásit küzdöttünk, de az utolsó másodpercet elrontottuk : Falco KC - Szolnoki Olaj 81-83

2018.06.18

Mindenképpen győznünk kellett volna, hogy szerdán az 5. meccsen dőljön csak el a bajnoki cím sorsa. Végig felváltva vezettek a csapatok, de az  utolsó másodpercben az ő kezük sült el.

Falco KC - Solnoki Olaj 81-83 (26-21, 19-19, 16-20, 20-23)

4. negyed: Milosevic-pontokkal indul a negyed, majd Norfleet-dupla, újra mi vezetünk, 63-62. Kovács P. dupla, majd Norfleet-pontok, 65-64. Andric bedobott egy büntetőt, ezzel egál, majd Taylor küzdött be 2 pontot, 67-65. Tóth, majd Govens pontok, 69-67, már csak 5 perc, de ezután minden szabályalanság után dobhat az Olaj. Milosevic-pontok, 69-69. 2 perccel a vége előtt izzik az Aréa, hol a falco, hol azOlaj áll jpbban, Govens megbjzható, de Perry is 73-74. Borisov-tripla, de perry is feljavult, 76-76. Szolnoki büntetők, majd Govens pontok, 81-80, amikor már csak 1,8 másodperc volt hátra Perry triplát talált, 81-83. Bajnok az Olaj, a Falco ezüstérmes!

3. negyed: az Olaj nagyon bekezdett, Perry 5 pontjával és Andric duplájával ott az előny, 45-47. Pustahvar-dupla, majd a büntető iis ülnek, 49-47. Andric pontjai, aztán sajnos Perry még jobban magához tért, már 11 pontos. Borisov sak egyszer talált be a büntikből, majd Vojvoda-dupla, a 25. percben Borisov és Govens pontjai után 54-53. Browning-tripla, majd Vojvoda-dupla, , 54-58. Perl Zoli szépít, majd Govens és Browning újra, 59-60. Az utolsó másodpercekben Govens-pontok, marad a minimáli svezetés, 61-60.

Szünet. Tolvai Reni szórakoztatta a nagyérdeműt.

2. negyed: a játékrész elején mindkét csapat kintről próbálkozott, de hiába, nem ültek a dobások. Nehezen indul a pontgyártás, majd Taylor-dupla és Perry-pontok, a 14. percben 30-29-nél időt kért Srecko Sekulovic. Hullámvölgybenvagyunk, Ford-zsákolás, 30-31-re átveszik a vezetést. Govens büntetőkből szerzi vissza aaz előnyt, 32-31. Borisov-tripla, majd 35-33-nál időt kértek a szolnokiak is. Browning büntetője után Borisov-tripla, 38-36. Govens közelije utána két Tóth-cente ugrott össze, személyi hiba mindkettőnek, Borisov nagyon jól játszik, triplái révén már 19 pontos! A szünet előtt 22 másodperccel újra időt kért az Ojaj, 45-40.

1. negyed: a mieink a Norfleet - Perl, Govens, Borisov, Taylor összeállíásban kezdtek. a feldobás után az Olajé a labda, az első kosár Andric révén az övék, de Borisov is betalál kintről, 3-3. Újabb koárváltás, Taylor, 5-5. Govens duplája után először vezetünk, 7-5. Borisov büntetőkből is eredményes, de Milosevic triplát dobott, 9-10. Újabb Govens dupla, 11-10. Ford-tripla utánperl büntetői jöttek, 14-13.  Egy remek támdás végén Taylor duplájának örülhettünk, majd Govens büntetői ültek, 2 perccel a vége előtt már 18-13 ide! Norfleet-tripla után óriási hangrobbanás, 21-15. Browning szépít, de Norfleet 2 pontosa után 23-17. Az utolsó minutumban Milosevic és Kovács P. szépített, de Pustahvar beküzdött egy 2+1 pontosat, így 26-21 az állás!

17.55 - Jó estét és ahzai kosarakban gazdag győztes estét kívánok minden kedves szurkolónknak! A bajnoki döntő 4. meccse következik!